|
<< Klikněte pro zobrazení obsahu >> [Úvodní stránka] Věcná část > Stupně povodňové aktivity > Stupně povodňové aktivity na tocích |
tok |
kategorie: název |
profil ID |
stupeň |
stav |
průtok |
ORP |
|---|---|---|---|---|---|---|
Labe: ř. km 836,65 |
A: Mělník |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
400 |
815 |
Mělník |
2. SPA |
500 |
1 190 |
||||
3. SPA |
550 |
1 410 |
||||
Labe: ř. km 790,77 |
B: Litoměřice |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
250 |
|
Litoměřice |
2. SPA |
320 |
|
||||
3. SPA |
380 |
|
||||
Ohře: ř. km 53,4 |
A: Louny |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
400 |
160 |
Louny |
2. SPA |
440 |
197 |
||||
3. SPA |
490 |
250 |
úsek: |
Labe od ústí Vltavy po ústí Ohře |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
400 |
815 |
2. SPA: |
500 |
1 190 |
3. SPA: |
550 |
1 410 |
popis: |
pod starým silničním mostem, pravý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Mělník |
|
ORP: |
Mělník |
|
S-JTSK: |
-735 349 -1 014 303 |
|
GPS: |
50.3523N 14.4701E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
od ústí Ohře po hranici správního obvodu obce Litoměřice |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
250 |
|
2. SPA: |
320 |
|
3. SPA: |
380 |
|
popis: |
pod silničním mostem, pravý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Mlékojedy |
|
ORP: |
Litoměřice |
|
S-JTSK: |
-758 237 -993 785 |
|
GPS: |
50.5066N 14.1112E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
říční kilometr 80,0 až 32,0 |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
400 |
160 |
2. SPA: |
440 |
197 |
3. SPA: |
490 |
250 |
popis: |
u loutkového divadla, pravý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Ústí nad Labem |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Louny |
|
ORP: |
Louny |
|
S-JTSK: |
-782 190 -1 007 046 |
|
GPS: |
50.3579N 13.8041E (mapy.cz) |
|
|
|
|
Záznamy jsou tříděny podle názvu toku, dále sestupně podle staničení (říční kilometry) a pokud není staničení uvedeno, tak podle názvu profilu. Kompletní údaje jsou k dispozici ve výpisu z databáze.
Evidenční listy hlásných profilů jsou k dispozici v samostatném adresáři lokální instalace plánu a v tiskové sestavě tvoří samostatnou přílohu. Aktualizaci evidenčních listů si uživatel zajišťuje samostatně.
Tabulka obsahuje 3 záznamy, byla aktualizována z databáze POVIS dne 20.04.2024
|
úsek |
úsek |
|||
řídící vodočet Mělník |
řídící vodočet Ústí N/L |
||||
stav |
průtok |
stav |
průtok |
||
Stupně povodňové aktivity |
1.SPA – bdělost |
400 |
815 |
450 |
819 |
2.SPA – pohotovost |
500 |
1190 |
530 |
1050 |
|
3.SPA – ohrožení |
550 |
1410 |
600 |
1270 |
|
Hodnoty povodní |
jednoletá |
491 |
1080 |
586 |
1240 |
dvouletá |
552 |
1589 |
666 |
1770 |
|
pětiletá |
628 |
2060 |
755 |
2220 |
|
desetiletá |
681 |
2520 |
821 |
2670 |
|
dvacetiletá |
733 |
2989 |
884 |
3280 |
|
padesátiletá |
801 |
3640 |
961 |
3780 |
|
stoletá |
853 |
4150 |
1015 |
4290 |
|
dvěstěpadesátiletá |
|
|
1185 |
5070 |
|
|
řídící vodočet LOUNY |
||
stav |
průtok |
||
Stupně povodňové aktivity |
1.SPA – bdělost |
400 |
160 |
2.SPA – pohotovost |
440 |
197 |
|
3.SPA – ohrožení |
490 |
250 |
|
Hodnoty povodní |
jednoletá |
|
251 |
dvouletá |
|
339 |
|
pětiletá |
|
466 |
|
desetiletá |
|
568 |
|
dvacetiletá |
|
674 |
|
padesátiletá |
|
823 |
|
stoletá |
|
942 |
|
stránka b_spa_vyhlas.htm aktualizována: 09.01.2025, publikována: 24.12.2025