|
<< Klikněte pro zobrazení obsahu >> Hlásné profily |
Základem pro výkon hlásné služby v Lovosicích je soubor hlásných stanic na Labi a automatické hlásné stanice C na Modle ve Vlastislavi a Čížkovicích (provozuje SESO).
Hlásný profil je místo na vodním toku sloužící ke sledování průběhu povodně. Hlásné profily na tocích jsou dle významu a provozovatele rozděleny do tří kategorií A,B,C.
Pro město má zásadní význam profil A – Mělník a Ústí nad Labem, podle nichž a prognózy k těmto profilů, jsou ve městě vyhlašovány SPA na Labi. Orientačně je sledován B profil v Litoměřicích.
Aktuální stavy: hlásné profily, hlásné profily s předpovědí, srážkoměrné stanice, radar
Výpis aktuálních údajů z databáze POVIS pro: Povodňový plán města Lovosice – sestava
tok |
kategorie: název |
profil |
data |
stupeň |
stav |
průtok |
ORP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Labe: ř. km 895,9 |
B: Nymburk |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
310 |
435 |
Nymburk |
|
2. SPA |
400 |
633 |
|||||
3. SPA |
440 |
761 |
|||||
Labe: ř. km 856,92 |
A: Kostelec nad Labem |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
520 |
|
Neratovice |
|
2. SPA |
620 |
563 |
|||||
3. SPA |
680 |
682 |
|||||
Labe: ř. km 836,65 |
A: Mělník |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
400 |
815 |
Mělník |
|
2. SPA |
500 |
1 190 |
|||||
3. SPA |
550 |
1 410 |
|||||
Labe: ř. km 792,38 |
B: Litoměřice |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
400 |
|
Litoměřice |
|
2. SPA |
480 |
|
|||||
3. SPA |
550 |
|
|||||
Labe: ř. km 765,96 |
A: Ústí nad Labem |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
450 |
810 |
Ústí nad Labem |
|
2. SPA |
530 |
1 040 |
|||||
3. SPA |
600 |
1 260 |
|||||
Milešovský p.: ř. km 6,66 |
C: C1 Lovosice |
|
1. SPA |
40 |
2,5 |
Lovosice |
|
2. SPA |
60 |
5 |
|||||
3. SPA |
80 |
7,5 |
|||||
Modla: ř. km 21 |
C: Vlastislav |
|
1. SPA |
50 |
|
Lovosice |
|
2. SPA |
65 |
|
|||||
3. SPA |
75 |
|
|||||
Modla: ř. km 9,1 |
C: Čížkovice (Modla) |
|
1. SPA |
100 |
|
Lovosice |
|
2. SPA |
120 |
|
|||||
3. SPA |
140 |
|
|||||
Modla: ř. km 3,3 |
C: Lukavec (Modla) |
|
1. SPA |
|
|
Lovosice |
|
2. SPA |
|
|
|||||
3. SPA |
|
|
|||||
Ohře: ř. km 53,4 |
A: Louny |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
400 |
160 |
Louny |
|
2. SPA |
440 |
197 |
|||||
3. SPA |
490 |
250 |
|||||
Vltava: ř. km 60,08 |
A: Praha - Chuchle |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
127 |
450 |
Praha 16 |
|
2. SPA |
223 |
1 000 |
|||||
3. SPA |
306 |
1 500 |
|||||
Vltava: ř. km 51,65 |
A: Praha - Na Františku |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
321 |
455 |
Praha 1 |
|
2. SPA |
392 |
1 010 |
|||||
3. SPA |
450 |
1 520 |
|||||
Vltava: ř. km 10,8 |
A: Vraňany |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
370 |
590 |
Kralupy nad Vltavou |
|
2. SPA |
510 |
935 |
|||||
3. SPA |
610 |
1 400 |
úsek: |
ústí Cidliny po ústí Jizery |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
310 |
435 |
2. SPA: |
400 |
633 |
3. SPA: |
440 |
761 |
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Nymburk |
|
ORP: |
Nymburk |
|
S-JTSK: |
-697 322 -1 038 304 |
|
GPS: |
50.1835N 15.0433E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
Labe v úseku od ústí řeky Jizery po ústí řeky Vltavy |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
520 |
|
2. SPA: |
620 |
563 |
3. SPA: |
680 |
682 |
popis: |
pod mostem, pravý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
obec: |
Kostelec nad Labem |
|
ORP: |
Neratovice |
|
S-JTSK: |
-728 426 -1 028 106 |
|
GPS: |
50.2377N 14.5925E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
Labe od ústí Vltavy po ústí Ohře |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
400 |
815 |
2. SPA: |
500 |
1 190 |
3. SPA: |
550 |
1 410 |
popis: |
pod starým silničním mostem, pravý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Mělník |
|
ORP: |
Mělník |
|
S-JTSK: |
-735 421 -1 014 287 |
|
GPS: |
50.3524N 14.4691E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
od ústí Ohře po hranici správního obvodu obce Litoměřice |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
400 |
|
2. SPA: |
480 |
|
3. SPA: |
550 |
|
popis: |
pod silničním mostem, pravý břeh |
|
provozovatel: |
Povodí Labe Hradec Králové |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Litoměřice |
|
ORP: |
Litoměřice |
|
S-JTSK: |
-756 254 -991 394 |
|
GPS: |
50.5304N 14.1342E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
od ústí Ohře po státní hranici |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
450 |
810 |
2. SPA: |
530 |
1 040 |
3. SPA: |
600 |
1 260 |
popis: |
čerpací stanice Vaňov, ca 220 m nad mostem, levý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Ústí nad Labem |
|
ORP: |
Ústí nad Labem |
|
S-JTSK: |
-760 748 -976 882 |
|
GPS: |
50.6539N 14.0425E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
Hlásný profil až ústí Milešovského potoka do Labe |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
40 |
2,5 |
2. SPA: |
60 |
5 |
3. SPA: |
80 |
7,5 |
popis: |
pod obcí Velemín na povodní straně mostu |
|
poznámka: |
4. výzva - 14. 8. 2015 |
|
provozovatel: |
Město Lovosice |
|
stav: |
||
obec: |
Velemín |
|
ORP: |
Lovosice |
|
S-JTSK: |
-766 271 -989 017 |
|
GPS: |
50.5388N 13.9895E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
Vlastislav, Teplá, Třebenice// Revize SPA - 11/2014 |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
50 |
|
2. SPA: |
65 |
|
3. SPA: |
75 |
|
poznámka: |
http://dpp.hydrosoft.cz/servis.dll?GEN=CHART&MAP=hlas_prof&TS=hp_c&QY=L[PRF_ID]LO-01 |
|
provozovatel: |
Severočeské sdružení obcí |
|
stav: |
||
obec: |
Vlastislav |
|
ORP: |
Lovosice |
|
S-JTSK: |
-769 528 -993 230 |
|
GPS: |
50.4972N 13.9525E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
Čížkovice, Sulejovice, Lukavec// Revize SPA - 11/2014 |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
100 |
|
2. SPA: |
120 |
|
3. SPA: |
140 |
|
popis: |
na mostu silnice vedoucí z Čížkovic k cementárně |
|
poznámka: |
http://dpp.hydrosoft.cz/servis.dll?GEN=CHART&MAP=hlas_prof&TS=hp_c&QY=L[PRF_ID]LO-02 |
|
provozovatel: |
Krajský úřad Ústeckého kraje |
|
stav: |
||
obec: |
Čížkovice |
|
ORP: |
Lovosice |
|
S-JTSK: |
-763 361 -995 547 |
|
GPS: |
50.4844N 14.0432E (mapy.cz) |
|
|
|
|
|
|
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
|
|
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
|
|
2. SPA: |
|
|
3. SPA: |
|
|
popis: |
u mostu u č. p. 51 nedaleko obecního úřadu |
|
poznámka: |
slouží pouze k orientačnímu sledování vodních stavů na Modle |
|
provozovatel: |
Obec Lukavec |
|
obec: |
Lukavec |
|
ORP: |
Lovosice |
|
S-JTSK: |
-760 075 -994 165 |
|
GPS: |
50.5009N 14.0863E (mapy.cz) |
|
úsek: |
říční kilometr 80,0 až 32,0 |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
400 |
160 |
2. SPA: |
440 |
197 |
3. SPA: |
490 |
250 |
popis: |
u loutkového divadla, pravý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Ústí nad Labem |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Louny |
|
ORP: |
Louny |
|
S-JTSK: |
-782 190 -1 007 046 |
|
GPS: |
50.3579N 13.8041E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
Chuchle - Vraňany |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
127 |
450 |
2. SPA: |
223 |
1 000 |
3. SPA: |
306 |
1 500 |
popis: |
cca 50 m pod mostem Inteligence, levý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Praha-Velká Chuchle |
|
ORP: |
Praha 16 |
|
S-JTSK: |
-745 466 -1 049 394 |
|
GPS: |
50.0274N 14.3967E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
Chuchle - Vraňany |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
321 |
455 |
2. SPA: |
392 |
1 010 |
3. SPA: |
450 |
1 520 |
popis: |
u nemocnice Na Františku, pravý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
obec: |
Praha 1 |
|
ORP: |
Praha 1 |
|
S-JTSK: |
-742 570 -1 042 390 |
|
GPS: |
50.0933N 14.4234E (mapy.cz) |
|
|
|
|
úsek: |
Vraňany - ústí Vltavy |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
370 |
590 |
2. SPA: |
510 |
935 |
3. SPA: |
610 |
1 400 |
popis: |
ca 300 m pod jezem, pravý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Vojkovice |
|
ORP: |
Kralupy nad Vltavou |
|
S-JTSK: |
-743 884 -1 017 472 |
|
GPS: |
50.3136N 14.3574E (mapy.cz) |
|
|
|
|
Záznamy jsou tříděny podle názvu toku, dále sestupně podle staničení (říční kilometry) a pokud není staničení uvedeno, tak podle názvu profilu. Kompletní údaje jsou k dispozici ve výpisu z databáze.
Evidenční listy hlásných profilů jsou k dispozici v samostatném adresáři lokální instalace plánu a v tiskové sestavě tvoří samostatnou přílohu. Aktualizaci evidenčních listů si uživatel zajišťuje samostatně.
Tabulka obsahuje 13 záznamů, byla aktualizována z databáze POVIS dne 04.12.2020
Hlásné profily kategorie A jsou pozorovány pravidelně za normální situace i za povodně. Většinou jsou také zařazeny do stálé sítě hlásných stanic předpovědní povodňové služby. Pozorování a sběr zajišťují pozorovatelé ČHMÚ nebo Povodí Labe, s.p. a Povodí Ohře, s.p.
Pro operativní informovanost obcí a měst v povodňovém úseku toku nebo při selhání spojení pozorovatele zajišťuje pozorování hlásného profilu také místně příslušná obec nebo město. (Viz „Odborné pokyny pro hlásnou a povodňovou službu“ ČHMÚ).
Hlásné profily kategorie B jsou pozorovány při nebezpečí povodně a za povodně. Pozorování zabezpečují místně příslušné obce či města.
Hlásné profily kategorie C jsou pozorovány při nebezpečí povodně a za povodně podle potřeby. Pozorování zabezpečuje obec, město nebo vlastník nemovitosti, kterému hlásný profil slouží.
stránka b_hps_hp.htm aktualizována: 09.01.2025, publikována: 24.12.2025