|
<< Klikněte pro zobrazení obsahu >> [Úvodní stránka] Věcná část > Druhy a rozsah ohrožení povodněmi > Přirozená povodeň |
Na Labi dojde k povodni především zasažení v období jarního tání (únor-duben) nebo vlivem déle trvající srážkové činnosti větší intenzity a velkoplošným zasažením (viz povodeň v červenci 1997).
Na ostatních tocích (Homolský potok, Olešnice) dojde k povodni především vlivem lokálních přívalových srážek, které jsou velké intenzity, kratšího trvání, zejména v letním bouřkovém období a to zejména spadlých v povodí nad obcí Velké Březno. Tyto lokální přívalové srážky zasahují menší území a nelze je s větší podrobností předpovědět.
Další nebezpečí povodně může vzniknout vlivem zámrzu vodního toku, kdy voda může vybřežovat i při nízkých průtocích - na území obce se jedná především o Homolský potok.
Pro obec Velké Březno jsou důležité hlásné profily kategorie "A".
Aktuální stavy: hlásné profily, hlásné profily s předpovědí, srážkoměrné stanice, radar
Výpis aktuálních údajů z databáze POVIS pro: Povodňový plán obce Velké Březno – sestava
tok |
kategorie: název |
profil |
data |
stupeň |
stav |
průtok |
ORP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bílina: ř. km 3,8 |
A: Trmice |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
170 |
21,5 |
Ústí nad Labem |
|
2. SPA |
190 |
27,8 |
|||||
3. SPA |
230 |
39,9 |
|||||
Bílina: ř. km |
C: Ústí nad Labem |
|
1. SPA |
|
|
Ústí nad Labem |
|
2. SPA |
|
|
|||||
3. SPA |
|
|
|||||
Homolský potok: ř. km 5,5 |
C: Lhota u Panny |
|
1. SPA |
70 |
|
Ústí nad Labem |
|
2. SPA |
90 |
|
|||||
3. SPA |
120 |
|
|||||
Labe: ř. km 765,96 |
A: Ústí nad Labem |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
450 |
819 |
Ústí nad Labem |
|
2. SPA |
530 |
1 050 |
|||||
3. SPA |
600 |
1 270 |
|||||
Ohře: ř. km 53,4 |
A: Louny |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
400 |
160 |
Louny |
|
2. SPA |
440 |
197 |
|||||
3. SPA |
490 |
250 |
|||||
Olešnický p.: ř. km 6,47 |
C: Malečov |
|
1. SPA |
|
|
Ústí nad Labem |
|
2. SPA |
20 |
|
|||||
3. SPA |
10 |
|
|||||
Olešnický potok: ř. km 2 |
C: Ústí nad Labem (Olešnice) |
|
1. SPA |
90 |
|
Ústí nad Labem |
|
2. SPA |
105 |
|
|||||
3. SPA |
125 |
|
|||||
Proboštovský potok: ř. km 1,7 |
C: Malečov (Proboštov) |
|
1. SPA |
40 |
|
Ústí nad Labem |
|
2. SPA |
50 |
|
|||||
3. SPA |
70 |
|
úsek: |
Koštov - Trmice |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
170 |
21,5 |
2. SPA: |
190 |
27,8 |
3. SPA: |
230 |
39,9 |
popis: |
u lávky pro pěší, levý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Ústí nad Labem |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Trmice |
|
ORP: |
Ústí nad Labem |
|
S-JTSK: |
-763 382 -977 291 |
|
GPS: |
50.6469N 14.0064E (mapy.cz) |
|
|
|
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
|
|
2. SPA: |
|
|
3. SPA: |
|
|
provozovatel: |
ČHMÚ |
|
obec: |
Ústí nad Labem |
|
ORP: |
Ústí nad Labem |
|
S-JTSK: |
-760 995 -976 539 |
|
GPS: |
50.6566N 14.0383E (mapy.cz) |
|
úsek: |
Lhota po Pannou, Velké Březno///Revize SPA - 11/2014 |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
70 |
|
2. SPA: |
90 |
|
3. SPA: |
120 |
|
poznámka: |
http://dpp.hydrosoft.cz/servis.dll?GEN=CHART&MAP=hlas_prof&TS=hp_c&QY=L[PRF_ID]UL-06 |
|
provozovatel: |
Severočeské sdružení obcí |
|
stav: |
||
obec: |
Homole u Panny |
|
ORP: |
Ústí nad Labem |
|
S-JTSK: |
-752 062 -980 919 |
|
GPS: |
50.6289N 14.1721E (mapy.cz) |
|
úsek: |
od ústí Ohře po státní hranici |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
450 |
819 |
2. SPA: |
530 |
1 050 |
3. SPA: |
600 |
1 270 |
popis: |
čerpací stanice Vaňov, ca 220 m nad mostem, levý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Ústí nad Labem |
|
ORP: |
Ústí nad Labem |
|
S-JTSK: |
-760 748 -976 882 |
|
GPS: |
50.6539N 14.0425E (mapy.cz) |
|
úsek: |
říční kilometr 80,0 až 32,0 |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
400 |
160 |
2. SPA: |
440 |
197 |
3. SPA: |
490 |
250 |
popis: |
u loutkového divadla, pravý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Ústí nad Labem |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Louny |
|
ORP: |
Louny |
|
S-JTSK: |
-782 190 -1 007 046 |
|
GPS: |
50.3579N 13.8041E (mapy.cz) |
|
|
|
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
|
|
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
|
|
2. SPA: |
20 |
|
3. SPA: |
10 |
|
popis: |
1.SPA: větší přítok, Pomocný hlásný profil měřený z horní hrany hráze požární nádrže |
|
provozovatel: |
Obec Malečov |
|
obec: |
Malečov |
|
ORP: |
Ústí nad Labem |
|
S-JTSK: |
-755 853 -980 146 |
|
GPS: |
50.631N 14.1175E (mapy.cz) |
|
úsek: |
intravilán Olešnice (Ústí nad Labem) až po soutok s Labem / //Revize SPA - 11/2014 |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
90 |
|
2. SPA: |
105 |
|
3. SPA: |
125 |
|
poznámka: |
http://dpp.hydrosoft.cz/servis.dll?GEN=CHART&MAP=hlas_prof&TS=hp_c&QY=L[PRF_ID]UL-19 |
|
provozovatel: |
Severočeské sdružení obcí |
|
stav: |
||
obec: |
Ústí nad Labem |
|
ORP: |
Ústí nad Labem |
|
S-JTSK: |
-755 301 -976 858 |
|
GPS: |
50.661N 14.1187E (mapy.cz) |
|
úsek: |
Malečov (Proboštov), Byňov až po soutok s Homolským potokem ///Revize SPA - 11/2014 |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
40 |
|
2. SPA: |
50 |
|
3. SPA: |
70 |
|
poznámka: |
http://dpp.hydrosoft.cz/servis.dll?GEN=CHART&MAP=hlas_prof&TS=hp_c&QY=L[PRF_ID]UL-13 |
|
provozovatel: |
Severočeské sdružení obcí |
|
stav: |
||
obec: |
Malečov |
|
ORP: |
Ústí nad Labem |
|
S-JTSK: |
-753 569 -981 167 |
|
GPS: |
50.6248N 14.1515E (mapy.cz) |
|
Záznamy jsou tříděny podle názvu toku, dále sestupně podle staničení (říční kilometry) a pokud není staničení uvedeno, tak podle názvu profilu. Kompletní údaje jsou k dispozici ve výpisu z databáze.
Evidenční listy hlásných profilů jsou k dispozici v samostatném adresáři lokální instalace plánu a v tiskové sestavě tvoří samostatnou přílohu. Aktualizaci evidenčních listů si uživatel zajišťuje samostatně.
Tabulka obsahuje 8 záznamů, byla aktualizována z databáze POVIS dne 10.01.2020
stránka b_druhy_prirozene.htm aktualizována: 17.09.2019, publikována: 23.06.2022