|
<< Klikněte pro zobrazení obsahu >> Místa ohrožená přívalovou (bleskovou) povodní |
Výpis aktuálních údajů z databáze POVIS pro: Povodňový plán Ústeckého kraje – sestava
obec, katastrální území |
místo |
popis ohrožení |
hlavní směr proudění |
|---|---|---|---|
Benešov nad Ploučnicí, Benešov nad Ploučnicí |
Benešov nad Ploučnicí - u školy v ul. Cihelní (krit. bod č. 11 400 978) |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z luk a lesů, která dále teče ke škole na ulici Cihelní. |
J |
Benešov nad Ploučnicí, Ovesná |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z luk a lesů, která dále teče jihovýchodním směrem chatovou oblastí do toku VT 54A Ovesná. |
JV |
|
Děčín, Bělá u Děčína |
Přítok přívalových vod Bělským potokem |
JV |
|
Děčín, Bělá u Děčína |
Přítok přívalových vod potokem |
J |
|
Děčín, Boletice nad Labem |
Přítok přívalových vod od Lesné |
ZSZ |
|
Děčín, Březiny u Děčína |
Přítok přívalových vod od Chlumu do Březin |
SV |
|
Děčín, Bynov |
Přítok přívalových vod z lesů |
JV |
|
Děčín, Bynov |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 22,52 %, podíl orné půdy 0 % a velikost sběrné plochy povodí 117,8 ha Kritický bod se nachází na katastru města Děčín, nicméně může představovat ohrožení i pro město Jílové |
JV |
|
Děčín, Děčín |
Přítok přívalových vod Folknářským potokem |
ZSZ |
|
Děčín, Dolní Žleb |
Přírok přívalových vod do Dolního Žlebu. |
VSV |
|
Děčín, Horní Oldřichov |
Přítok přívalových vod Jelením potokem |
SV |
|
Děčín, Lesná u Děčína |
Přítok přívalových vod Kameničkou |
S |
|
Děčín, Nebočady |
Přítok přívalových vod potokem do Jakub |
Z |
|
Děčín, Prostřední Žleb |
Přítoky přívalových vod Ostružníkem |
JV |
|
Heřmanov, Fojtovice u Heřmanova |
Riziko přívalové srážky, ohrožení obytných budov a komunikace. |
S |
|
Heřmanov, Heřmanov |
Potenciální ohrožení zástavby splachy ze svahu. |
JV |
|
Heřmanov, Heřmanov |
Riziko přívalové srážky, ohrožení komunikace. |
V |
|
Jetřichovice, Jetřichovice u Děčína |
Ohrožení od extravilánových splachů - cesta kolem hotelu Hotel Bellevue, cesta od místní části Rynartice, Rynartice, cesta z obce Jetřichovice do místní části Všemily, Vysoká Lípa |
V |
|
Jetřichovice, Jetřichovice u Děčína |
Riziko přívalových srážek |
Z |
|
Jílové, Jílové u Děčína |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 14,58 %, podíl orné půdy 1,12 a velikost sběrné plochy povodí 317,4 ha |
S |
|
Jílové, Jílové u Děčína |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 10,99 %, podíl orné půdy 0 % a velikost sběrné plochy povodí 156,5 ha |
SSZ |
|
Jílové, Martiněves u Děčína |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 22,82 % %, podíl orné půdy 0 % a velikost sběrné plochy povodí 112,2 ha |
JV |
|
Jílové, Modrá u Děčína |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 10,85 %, podíl orné půdy 7,51 % a velikost sběrné plochy povodí 144,5 ha |
SSV |
|
Jílové, Modrá u Děčína |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 11,02 %, podíl orné půdy 6,11 % a velikost sběrné plochy povodí 652 ha |
SSV |
|
Malá Veleň, Malá Veleň |
Přírok přívalových vod do Malé Veleně |
SSV |
|
Malá Veleň, Malá Veleň |
Přítok přívalových Dobrnským potokem |
ZJZ |
|
Malšovice, Hliněná |
Splachy z okolních polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 404 281 - podíl orné půdy 94,64 %, prům. sklon 11,595 %, plocha povodí KB 33,21 ha. |
JV |
|
Malšovice, Hliněná |
Splachy z okolních polí ucpávají propustek a dále tečou směrem k požární nádrži. |
JZ |
|
Malšovice, Malšovice |
Splachy z okolních polí, luk, lesů a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 400 248 - podíl orné půdy 14,087 %, prům. sklon 17,137 %, plocha povodí KB 785,87 ha. |
V |
|
Malšovice, Stará Bohyně |
Splachy z okolních luk, lesů a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 404 280 - podíl orné půdy 6,103 %, prům. sklon 17,895 %, plocha povodí KB 131,83 ha. |
SV |
|
Velká Bukovina, Karlovka |
Stékání přívalových vod od místní komunikace k domům pod cestou. |
SSV |
|
Velká Bukovina, Karlovka |
Splachy z pole pod místní komunikací níže k domům. |
SSV |
|
Velká Bukovina, Velká Bukovina |
Stékání vody z polí jižním směrem do intravilánu obce. |
JJV |
|
Velká Bukovina, Velká Bukovina |
Stékání vody z polí východním směrem do intravilánu obce. |
V |
|
Velká Bukovina, Velká Bukovina |
Tok přívalových vod ze svahu k domům nad cestou. |
SSV |
|
Velká Bukovina, Velká Bukovina |
Kritický bod 11401764: průměrný sklon 9,378 %, podíl orné půdy 73,790 % a plocha povodí 73,350 ha. |
JJV |
|
Verneřice, Verneřice |
Verneřice splach z polí z lokality pod Božím Vrchem |
JJV |
|
Březno, Březno u Chomutova |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 3,49 km2, průměrný sklon 5,33 %. Ohrožení domů s č. p. 1, 31, 35, 47 a 48. |
SSV |
|
Březno, Březno u Chomutova |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 2,31 km2, průměrný sklon 6,43 %. Ohrožení domů s č. p. 12 a 13. |
JJZ |
|
Březno, Březno u Chomutova |
Histor. zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrolog. modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 1,24 km2, průměrný sklon 9,35 %. Ohr. domů s č. p. 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 19. |
JJV |
|
Březno, Březno u Chomutova |
Průmyslový areál Severočeské doly, a. s. v západní části území obce |
Identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 1,28 km2, průměrný sklon 5,79 %. Průmyslový areál s č. p. 156. |
VSV |
Březno, Březno u Chomutova |
Stanoveno na základě historické zkušenosti. Ohrožení domů s č. p. 125, 126, 214, 215 a 246. |
J |
|
Březno, Březno u Chomutova |
Stanoveno na základě Historické zkušenosti. Ohrožení domů s č. p. 238, 245, 200, 195 a 198. |
J |
|
Březno, Březno u Chomutova |
Stanoveno na základě historické zkušenosti. Ohrožení domů s č. p. 65, 67 a 68. |
Z |
|
Březno, Březno u Chomutova |
Stanoveno na základě historické zkušenosti. Ohrožení domů s č. p. 372, 373, 392, 395, 399, 400 a 403. |
JZ |
|
Březno, Březno u Chomutova |
Západní část obce Březno. Povodí bezejmenného vodního toku s IDVT 10221642. |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,49 km2, průměrný sklon 6,12 %. Ohrožení domů s č. p. 369 a 235. |
JZ |
Březno, Holetice |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,66 km2, průměrný sklon 6,51 %. Ohrožení domu s č. p. 28. |
S |
|
Březno, Holetice |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 3,2 km2, průměrný sklon 4,12 %. Ohrožení domů s č. p. 13 a 16. |
JJV |
|
Březno, Stranná u Nechranic |
Stanoveno na základě historické zkušenosti. Ohroženy nemovitosti s č. p. 2, 11, 14, 19 a 28. Nemovitosti jsou ohroženy i svahovou nestabilitou. |
JJZ |
|
Pesvice, Pesvice |
splachy z polí po cca 120 mm vodních srážek |
VSV |
|
Strupčice, Strupčice |
splachy z polí po přívalových deštích |
SSV |
|
Klášterec nad Ohří, Hradiště u Vernéřova |
Kritický bod 11 312 669 - průměrný sklon 22,099 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 575,220 ha |
J |
|
Klášterec nad Ohří, Klášterec nad Ohří |
Kritický bod 11 312 396 - průměrný sklon 20,386 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 547,870 ha |
J |
|
Klášterec nad Ohří, Klášterec nad Ohří |
Kritický bod 11 310 541 - průměrný sklon 20,283 %, podíl orné půdy 0,124 %, plocha povodí kritického bodu 555,810 ha |
J |
|
Klášterec nad Ohří, Klášterec nad Ohří |
Kritický bod 11 310 532 - průměrný sklon 23,651 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 658,880 ha |
JJV |
|
Klášterec nad Ohří, Klášterec nad Ohří |
Kritický bod 11 310 550 - průměrný sklon 19,079 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 204,040 ha |
JV |
|
Klášterec nad Ohří, Miřetice u Klášterce nad Ohří |
Kritický bod 11 312 394 - průměrný sklon 19,806 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 806,850 ha |
J |
|
Klášterec nad Ohří, Miřetice u Klášterce nad Ohří |
Kritický bod 11 310 557 - průměrný sklon 18,875 %, podíl orné půdy 4,932 %, plocha povodí kritického bodu 925,990 ha |
J |
|
Klášterec nad Ohří, Miřetice u Klášterce nad Ohří |
Kritický bod 11 310 558 - průměrný sklon 15,376 %, podíl orné půdy 43,797 %, plocha povodí kritického bodu 59,340 ha |
J |
|
Klášterec nad Ohří, Rašovice u Klášterce nad Ohří |
Kritický bod 11 310 589 - průměrný sklon 24,181 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 708,120 ha |
S |
|
Klášterec nad Ohří, Suchý Důl u Klášterce nad Ohří |
Kritický bod 11 312 266 - průměrný sklon 23,300 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 127,960 ha |
SV |
|
Křešice, Zahořany u Litoměřic |
zaplavované komunikace a objekty podél komunikace, kde je to tok zatrubněný až k ústí do Lučního potoka |
ZJZ |
|
Levín, Dolní Vysoké II |
Splach ze svahů vrchů Sedlo, Malé Sedlo a Hradec do údolí Červeného potoka Kritický bod: průměrný sklon 15,82 %, podíl orné půdy 0,0 %, plocha 758,36 ha. |
ZSZ |
|
Libochovany, Libochovany |
Ohrožení chat ležících u Bezejmemného toku před ústím do Labe. Možnost vybřežení při přívalových srážkách |
ZSZ |
|
Libochovany, Libochovany |
Stékání přívalových vod po trvalém travním porostu z důvodu zanesní koryta Bezejméného toku ř.km. 1,000 - 1, 700 - ohrožení východní části obce Libochovany |
Z |
|
Libochovany, Řepnice |
Stékání přívalových vod po účelových komunikaci a ze svahů nad místní částí Řepnice |
ZJZ |
|
Lovečkovice, Lovečkovice |
Přítok přívalových vod a splach ornice z přilehlého pole směrem k zastavěné části. Ohroženy objekty č. p. 71, č. ev: 71, 74. |
JZ |
|
Lovečkovice, Lovečkovice |
Přítok přívalových vod a splach ornice z pole může ohrozit objekty č. p.: 16 a 46. |
J |
|
Lovečkovice, Mukařov u Úštěku |
Přívalové vody stékají z přilehlého pole na silnici, po které se dostávají k zástavbě a akumulují se a ohrožují tak č. p. 14. |
SZ |
|
Lovečkovice, Náčkovice |
Přívalové vody stékají z přilehlého pole po komunikaci okolo zástavby. |
S |
|
Úštěk, Brusov |
Přítok přívalových vod u místní časti Brusov. Kritický bod 11200002: prům. sklon 13,395 %, podíl orné půdy 0 % a plocha povodí 527,420 ha. |
JV |
|
Úštěk, Brusov |
Přítok přívalových vod z luk a lesů od Mukařova. Kritický bod 11200016: prům. sklon 9,971 %, podíl orné půdy 0 % a plocha povodí 211,910 ha. |
SZ |
|
Úštěk, Dolní Vysoké I |
Splach ze svahů vrchů Sedlo, Malé Sedlo a Hradec do údolí Červeného potoka. Kritický bod 11204070: prům. sklon 15,938 %, podíl orné půdy 0,537 a plocha povodí 827,520 ha. |
SZ |
|
Úštěk, Konojedy u Úštěku |
Přítok přívalových vod z povodí Pohorského potoku. Kritický bod 11200044: prům. sklon 14,039 %, podíl orné půdy 0 % a plocha povodí 155,580 ha. |
JV |
|
Úštěk, Konojedy u Úštěku |
Přívalová povodeň může přijít do místní časti Konojedy ze svažité lokality S od č. p. 31. Jedná se o převážně o lesní a zemědělské pozemky. |
JJV |
|
Úštěk, Robeč |
Splach z polí od obce Tuhaň (Středočeský kraj). Kritický bod 11202178: prům. sklon 6,320 %, podíl orné půdy 85,396 % a plocha povodí 102,370 ha. |
SV |
|
Úštěk, Robeč |
Splach z polí a lesů od Kalovic a Rašovic. Kritický bod 11202176: prům. sklon 8,878 %, podíl orné půdy 61,799 % a plocha povodí 619,590 ha. |
SSZ |
|
Úštěk, Robeč |
Přítok přívalových vod z polí od severozápadu k objektu č. p. 15. Kritický bod 11202177: prům. sklon 6,033 %, podíl orné půdy 89,164 % a plocha povodí 74,970 ha. |
SZ |
|
Úštěk, Rochov u Tetčiněvsi |
Přítok přívalových vod z přilehlých polí. |
Z |
|
Úštěk, Tetčiněves |
Splach z lesů a polí severozápadně od Tetčiněvsi. Kritický bod 11202301: prům. sklon 15,314 %, podíl orné půdy 40,672 % a plocha povodí 69,610 ha. |
SZ |
|
Úštěk, Úštěk |
Splach z povodí Novotýnského a následně i Červeného potoka. Kritický bod 11202118: prům. sklon 9,469 %, podíl orné půdy 26,751 a plocha povodí 770,450 ha. |
SZ |
|
Úštěk, Úštěk |
Přítok přívalových vod z polí od Starého Týna. Kritický bod 11202115: prům. sklon 5,403 %, podíl orné půdy 83,538 a plocha povodí 188,150 ha. |
SSZ |
|
Úštěk, Vědlice |
Přítok přívalových vod od obce Střížovice. Kritický bod 11200893: prům. sklon 11,774 %, podíl orné půdy 69,990 % a plocha povodí 115,450 ha. |
VJV |
|
Úštěk, Vědlice |
Přítok přívalových vod z cesty a splachy z polí. |
JZ |
|
Úštěk, Vědlice |
Přítok přívalových vod z polí a lesů od Julčína. Kritické body 11200890 a 11200889. |
V |
|
Velké Žernoseky, Velké Žernoseky |
Stékání přívalových vod z vrchů v okolí silnice II/261 po obou stranách do severní části obce - zatopení sklepů a místních komunikací - nános splavenin |
J |
|
Žalhostice, Žalhostice |
Stékání přívalových vod z vrchu Ve Vinicích na silnici III/24716 směrem k ZŠ Žalhostice. |
J |
|
Dobroměřice, Dobroměřice |
Splachy z polí z lokality Mezi křížky do intravilánu obce Dobroměřice |
JJZ |
|
Domoušice, Domoušice |
Splach z výše ležících polí, lesů a travnatých porostů do intravilánu vyplavení ornice na cestu v září 2014 |
S |
|
Domoušice, Domoušice |
Splach z výše ležících polí a travnatých porostů. |
V |
|
Domoušice, Domoušice |
Splach z výše ležících pozemků. |
V |
|
Domoušice, Solopysky u Loun |
Splach z výše ležících polí, luk a lesa. Průměrný sklon povodí kritického bodu 17,9 %, podíl orné půdy 12,9 %, plocha povodí 147,3 ha. |
SV |
|
Domoušice, Solopysky u Loun |
Splach z výše ležících polí, luk a lesa. Průměrný sklon povodí kritického bodu 13,1 %, podíl orné půdy 19,2 %, plocha povodí 187,3 ha. |
Z |
|
Jimlín, Zeměchy u Loun |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku z lokality Na Drahách. |
JV |
|
Jimlín, Zeměchy u Loun |
Při přívalových srážkách může docházet ke koncentraci odtoku v lokalitě Pod Hájem. |
V |
|
Jimlín, Zeměchy u Loun |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku v místě krit. bodu 11 320 956 a ohrožení západní části katastru Zeměchy. |
SZ |
|
Libčeves, Hnojnice |
Kritický bod se nachází v severní části zastavěné části obce Libčeves - Hnojnice v místě ústí Hnojnického potoka do obce. |
J |
|
Libčeves, Lahovice u Libčevsi |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody ze svahů, která dále proudí jižním směrem do obce Lahovice. Voda zde ohrožuje obytné budovy a poté se vlévá do Hrádeckého potoka. |
J |
|
Libčeves, Libčeves |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z polí do Hrádeckého potoka. Zvyšuje se hladina vody v toku a dochází k ohrožení budov ve východní části obce. |
JJZ |
|
Libčeves, Libčeves |
Kritický bod se nachází v jihovýchodní části zastavěné části obce Libčeves. |
ZSZ |
|
Libčeves, Mnichov u Loun |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody ze svahů do vesnice Mnichov, která dále proudí severním směrem. Voda zde ohrožuje obytné budovy. |
S |
|
Libčeves, Řisuty u Libčevsi |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody ze svahů nad vesnicí Řisuty, která dále proudí jižním směrem. Voda zde ohrožuje obytné budovy a poté se vlévá do Suchého potoka. |
J |
|
Libčeves, Všechlapy u Libčevsi |
Kritický bod se nachází v severní části zastavěné části obce Libčeves v místě ústí Měrunického potoka do obce. |
JZ |
|
Libčeves, Všechlapy u Libčevsi |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z polí do Měrunického potoka. Zvyšuje se hladina vody v toku a dochází k ohrožení budov v západní části obce. |
J |
|
Libčeves, Židovice u Hnojnic |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z polí do Hnojnického potoka. Zvyšuje se hladina vody v toku a dochází k ohrožení budov v obci. |
JV |
|
Libčeves, Židovice u Hnojnic |
Hnojnice - pravostranný přítok Hnojnického potoka (krit. bod č. 11 320 600) |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z polí do pravostranného přítoku Hnojnického potoka. Zvyšuje se hladina vody v toku a dochází k ohrožení budov v obci. |
VJV |
Libčeves, Židovice u Hnojnic |
Kritický bod se nachází v severozápadní části Hnojnice spadající pod obec Libčeves |
S |
|
Louny, Brloh |
Kritický bod se nachází v exklávě města Louny - Brloh, konkrétně v západní části v blízkosti kostela sv. Havel. V případě přívalové povodně by byl ohrožen zemědělský objekt a rodinné domy v blízkosti kostela. |
ZJZ |
|
Louny, Louny |
Kritický bod se nachází na jihozápadním okraji města Louny v blízkosti zástavby rodinných domů a vlakové stanice Louny město. V případě přívalové povodně by byly ohroženy rodinné domy na ulicích Dalimilova, Jana Želivského, Jana Jiskry a na ulici Havlí |
ZJZ |
|
Louny, Louny |
Kritický bod se nachází na západním okraji města Louny v blízkosti areálu skladů a automyčky. V případě přívalové povodně by byly ohroženy sklady na konci ulice Mělecká. |
JZ |
|
Peruc, Černochov |
Přítok přívalových vod z polí. |
V |
|
Peruc, Peruc |
Přívalové vody koncentrované do Oldřichovy ulice. |
SSZ |
|
Peruc, Telce |
Přítok přívalových vod z polí. |
JV |
|
Peruc, Telce |
Přítok přívalových vod z polí. |
VSV |
|
Slavětín, Slavětín nad Ohří |
Přívalové vody stékají z polí směrem k intravilánu. Terén zajišťuje včasné vsakování, dochází tedy pouze k podmáčení a nejsou ohroženy žádné objekty. |
SSV |
|
Slavětín, Slavětín nad Ohří |
Přívalové vody stékají z polí směrem k intravilánu. Terén zajišťuje včasné vsakování, dochází tedy pouze k podmáčení a nejsou ohroženy žádné objekty. |
SV |
|
Slavětín, Slavětín nad Ohří |
Přívalové vody stékají z polí směrem k intravilánu. Terén zajišťuje včasné vsakování, dochází tedy pouze k podmáčení a nejsou ohroženy žádné objekty. |
SSV |
|
Slavětín, Slavětín nad Ohří |
Přívalové vody stékají z polí směrem k intravilánu. Terén zajišťuje včasné vsakování, dochází tedy pouze k podmáčení a nejsou ohroženy žádné objekty. |
SZ |
|
Dlažkovice, Dlažkovice |
Přítok přívalových vod z polí. |
JJZ |
|
Dlažkovice, Dlažkovice |
Přítok přívalových vod z polí od trati. |
JJV |
|
Chotiměř, Chotiměř |
Přítok přívalových vod od Hrušovky Ohrožena komunikace a žel. přejezd. |
JV |
|
Chotiměř, Chotiměř |
Přítok přívalových vod ze sadu. Dochází k vyplavení hrobů. |
JJV |
|
Chotiměř, Chotiměř |
Přítok přívalových vod od nádraží. Ohrožena hlavně komunikace. |
VJV |
|
Klapý, Klapý |
Přítok přívalových vod po svahu ovocnářským sadem. |
ZJZ |
|
Křesín, Křesín |
Splachy z okolních polí a luk vlivem lokálních přívalových dešťů. |
J |
|
Libochovice, Libochovice |
Přítok přívalových pod po polních cestách. Ohroženy č.p. 356 a 446. |
JV |
|
Libochovice, Poplze |
Přítok přívalových vod z polí. Ohrožená chatová oblast. |
S |
|
Libochovice, Poplze |
Evaňský potok Rozvodnění Evaňského potoka při přívalových deštích. Možnost ucpání propustků a mostků |
S |
|
Lovosice, Lovosice |
Odtok přívalových vod ze svahu. Ohrožena zejména cestní síť. |
VJV |
|
Lukavec, Lukavec u Lovosic |
Splachy ornice z výše položených částí svahů vlivem lokálních přívalových dešťů. |
S |
|
Prackovice nad Labem, Litochovice nad Labem |
Přítoky v západní části. |
V |
|
Prackovice nad Labem, Litochovice nad Labem |
Přítoky u železničního viaduktu. |
V |
|
Slatina, Slatina pod Hazmburkem |
Přítok extravilánových vod od hradu na náves. Vybudován protipovodňový příkop. |
VJV |
|
Třebívlice, Leská |
Přítok přívalových vod z lesa. Ohrožen č.p. 9. |
VSV |
|
Vchynice, Vchynice |
Přítok extravilánových vod podél cesty od Radostic. |
SV |
|
Vlastislav, Vlastislav |
Přítok přívalových vod do areálu skladů. |
J |
|
Lubenec, Drahonice u Lubence |
u zemědělského objektu |
JJZ |
|
Vroutek, Mukoděly |
pod lesem |
S |
|
Vroutek, Vesce u Drahonic |
u zemědělského objektu |
SSV |
|
Vroutek, Vidhostice |
pod Kapucínským vrchem |
S |
|
Budyně nad Ohří, Břežany nad Ohří |
|
S |
|
Budyně nad Ohří, Kostelec nad Ohří |
|
S |
|
Dobříň, Dobříň |
|
SZ |
|
Libotenice, Libotenice |
Stékání přívalových vod z lokality Průhon do intravilánu obce Libotenice |
V |
|
Roudnice nad Labem, Roudnice nad Labem |
Ohrožena komunikace a průmyslové objekty splachem z polí. Výstup studie VÚV |
SSZ |
|
Dolní Poustevna, Horní Poustevna |
Ohrožení od extravilánových splachů |
S |
|
Dolní Poustevna, Horní Poustevna |
Ohrožení od extravilánových splachů z lesů. Ohrožení od sesuvů půdy. |
S |
|
Doubice, Doubice |
u objektu č. 84 |
JJV |
|
Jiříkov, Jiříkov |
Historická zkušenost. Ohrožení průmyslových areálů s č. p. 872 a 743 a domů s č. p. 1053, 1028, 779, 1036, 861 a 703. |
VSV |
|
Jiříkov, Jiříkov |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,86 km2, průměrný sklon 5,82 %. Ohrožení domů s č. p. 711, 620, 632, 619 a 715. |
V |
|
Jiříkov, Jiříkov |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,58 km2, průměrný sklon 7,80 %. Ohrožení domů s č. p. 363, 362 a 367. |
J |
|
Jiříkov, Jiříkov |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,30 km2, průměrný sklon 6,13 %. Ohrožení průmyslového areálu s č. 154 a domu s č. p. 150. |
V |
|
Jiříkov, Jiříkov |
Severní část města Jiříkov u soustavy rybníků Studenáč I a II. |
Místo bylo identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,58 km2, průměrný sklon 10,17 %. U soustavy rybníků Studenáč I a II. Ohrožení domů s č. p. 723, 120 a 124 |
V |
Jiříkov, Jiříkov |
Místo identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,43 km2, průměrný sklon 5,47 %. Ohrožení domů s č. p. 750, 138, 137 a 190. |
SV |
|
Jiříkov, Jiříkov |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 1,12 km2, průměrný sklon 8,49 %. Ohrožení budov podél linie Duhového potoka Jiříkov. |
VSV |
|
Jiříkov, Jiříkov |
Místo identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,47 km2, průměrný sklon 10,35 %. Ohrožení domu s č. p. 70. |
JZ |
|
Krásná Lípa, Krásná Lípa |
ulice Sokolská |
V |
|
Krásná Lípa, Krásná Lípa |
Ohrožení navýšením hladiny rybníku od extravilánových splachů z polí, luk a lesů ulice Smetanova |
J |
|
Krásná Lípa, Krásná Lípa |
Ohrožení od extravilánových splachů z polí, luk a lesů |
J |
|
Krásná Lípa, Krásný Buk |
lokalita Krásný Buk - svahové splachy |
JZ |
|
Krásná Lípa, Kyjov u Krásné Lípy |
Ohrožení od extravilánových splachů z polí, luk a lesů |
Z |
|
Lipová, Lipová u Šluknova |
Ohrožení od zvýšené hladiny bývalého náhonu (pod domem č. p. 110). Zvýšení hladiny může být způsobeno extravilánovými splachy |
S |
|
Lipová, Lipová u Šluknova |
Ohrožení od extravilánových splachů z polí, luk a lesů - splachy od lomu a bezejmenného pravostranného přítoku |
J |
|
Lobendava, Lobendava |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrolog. modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,43 km2, průměrný sklon 15,54 %. Ohrožení domů s č. p. 128, 129, 130 a 132. |
S |
|
Lobendava, Lobendava |
Střední část obce Lobendava. Povodí potoka od Jáchymovského vrchu |
Identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,58 km2, průměrný sklon 14,59 %. Ohrožení domu s č. p. 49. |
ZJZ |
Lobendava, Lobendava |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrolog. modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 55,95 ha, průměrný sklon 6,84 %. Ohrožení domů s č. p. 226 a 301. |
JJV |
|
Lobendava, Lobendava |
Identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrolog. modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,80 km2, průměrný sklon 13,71 %. Ohrožení průmyslového areálu s domy s č. p. 112 a 113. |
SZ |
|
Lobendava, Severní |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrolog. modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 424,5 ha, průměrný sklon 10,73 %. Ohrožení domů s č. p. 83, 259, 67, 141 a 148. |
J |
|
Mikulášovice, Mikulášovice |
v blízkosti vototeče v SZ části zastavěného území |
SV |
|
Mikulášovice, Mikulášovice |
v blízkosti drobné vodoteče |
SV |
|
Rumburk, Dolní Křečany |
Přítok přívalových vod přes rybník. Situaci komplikují nekapacitní objekty rybníka. |
VSV |
|
Rumburk, Horní Jindřichov |
Přítok přívalových vod z luk. Situaci komplikuje zatrubnění potoka. |
JZ |
|
Rumburk, Horní Jindřichov |
Přítok přívalových vod z luk. Situaci komplikuje zatrubnění potoka. |
ZJZ |
|
Rumburk, Rumburk |
Přívalové vody od Nového rybníka. Situaci komplikuje zatrubnění Lučního potoka. |
JZ |
|
Staré Křečany, Kopec |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku a sedimentaci splavenin. Ohroženo několik přilehlých objektů. Kritický bod 11500939: průměrný sklon 16,489 %, podíl orné půdy 0 %, plocha povodí 183,580 ha. |
JJV |
|
Staré Křečany, Panský |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku a sedimentaci splavenin. Ohroženo několik přilehlých objektů. Kritický bod 20400207: průměrný sklon 9,246 %, podíl orné půdy 0,420 %, plocha povodí 60,180 ha. |
VJV |
|
Staré Křečany, Staré Křečany |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku a sedimentaci splavenin. Ohroženo několik přilehlých objektů. Kritický bod 20400084: průměrný sklon 8,705 %, podíl orné půdy 0,002 %, plocha povodí 117,990 ha. |
SV |
|
Staré Křečany, Staré Křečany |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku a sedimentaci splavenin. Ohroženo několik přilehlých objektů. Kritický bod 20400051: průměrný sklon 6,979 %, podíl orné půdy 0,351 %, plocha povodí 294,580 ha. |
SZ |
|
Vilémov, Vilémov u Šluknova |
Místo ohrožené přívalovou povodní v obci Vilémov, jižní část |
Plocha sběrného povodí 0,371 km2, průměrný sklon 12,66 %. U železniční stanice Mikulášovice dolní nádraží. Místo bylo identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. |
SV |
Vilémov, Vilémov u Šluknova |
Místo ohrožené přívalovou povodní v obci Vilémov, severovýchodní část |
Plocha sběrného povodí 0,398 km2, průměrný sklon 14,39 %. Soustava rybníků nad požární nádrží. Místo bylo identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. |
J |
Vilémov, Vilémov u Šluknova |
Místo ohrožené přívalovou povodní v obci Vilémov, u areálu SIOPS spol s. r. o. |
Vlivem ucpání splaveninami zatrubnění potoka Vilémov může dojít k povrchovému toku skrz intravilán obce Vilémov. V minulosti došlo při zvýšeném srážkovém úhrnu k soustředěnému povrchovému odtoku, který způsobil ucpání splaveninami zatrubnění Místního potoka Vilémov. |
JV |
Bžany, Bžany |
Splachy z okolních luk, zahrad, lesů a polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403928 - podíl orné půdy 23,169 %, prům. sklon 16,172 %, plocha povodí 705,75 ha. |
Z |
|
Bžany, Bžany |
Splachy z okolních polí, luk a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403924 - podíl orné půdy 96,897 %, prům. sklon 5,437 %, plocha povodí 105,53 ha. |
Z |
|
Bžany, Bžany |
Splachy z okolních polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403789 - podíl orné půdy 92,821 %, prům. sklon 6,825 %, plocha povodí 44,71 ha. |
S |
|
Bžany, Bžany |
Splachy z okolních polí, luk a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403787 - podíl orné půdy 35,858 %, prům. sklon 13,866 %, plocha povodí 956,09 ha. |
SV |
|
Bžany, Bžany |
Splachy z okolních lesů, luk a polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403927 - podíl orné půdy 52,721 %, prům. sklon 10,439 %, plocha povodí 56,19 ha. |
S |
|
Bžany, Lhenice u Bžan |
Splachy z okolních luk, lesů, zahrad a polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11404567 - podíl orné půdy 24,123 %, prům. sklon 16,847 %, plocha povodí 581,75 ha. |
SV |
|
Bžany, Lhenice u Bžan |
Splachy z okolních polí, lesů, luk a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403991 - podíl orné půdy 20,295 %, prům. sklon 16,77 %, plocha povodí 446,04 ha. |
SV |
|
Bžany, Lhenice u Bžan |
Splachy z okolních lesů, luk, zahrad a polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403993 - podíl orné půdy 20,297 %, prům. sklon 17,122 %, plocha povodí 493,79 ha. |
SV |
|
Bžany, Lhenice u Bžan |
Splachy z okolních polí, lesů, luk a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403996 - podíl orné půdy 57,731 %, prům. sklon 14,685 %, plocha povodí 52,87 ha. |
SZ |
|
Dubí, Drahůnky |
Splachy z okolních svahů č.p. 104, 102, 74, 116, 51 |
JZ |
|
Dubí, Dubí u Teplic |
Potenciálně ohrožené místo na základě metody kritických bodů |
SV |
|
Dubí, Dubí u Teplic |
Potenciálně ohrožené místo na základě metody kritických bodů |
SV |
|
Dubí, Mstišov |
Potenciálně ohrožené místo na základě metody kritických bodů |
JZ |
|
Dubí, Mstišov |
Splach z polí |
JZ |
|
Krupka, Fojtovice u Krupky |
Kritický bod se nachází na území města Krupka, v části Fojtovice |
S |
|
Krupka, Krupka |
Kritický bod se nachází těsně nad intravilánem obce na Hornické stezce |
JJV |
|
Krupka, Krupka |
Kritický bod se nachází na okraji intravilánu, těsně pod pivovarskými nádržemi na území města Krupka |
JV |
|
Krupka, Maršov u Krupky |
Kritický bod se nachází na okraji intravilánu na začátku ulice 5. května |
J |
|
Krupka, Unčín u Krupky |
Kritický bod se nachází nad intravilánem u ulice Lesní |
J |
|
Krupka, Unčín u Krupky |
Kritický bod se nachází nad intravilánem u ulice Lesní |
J |
|
Krupka, Vrchoslav |
Kritický bod se nachází na území města nedaleko železniční stanice Krupka, části Vrchoslav |
JV |
|
Rtyně nad Bílinou, Rtyně nad Bílinou |
splach z polí, luk a lesa |
SV |
|
Rtyně nad Bílinou, Velvěty |
Oblast na východ od průmyslového areálu u silnice I/8 v části obce Velvěty |
splach z lesa a travních porostů |
SSV |
Rtyně nad Bílinou, Velvěty |
Severní část obce Kozlíky, bezejmenný vodní tok s IDVT 10232717 |
splach z polí, luk a lesa; průměrný sklon povodí kritického bodu je 10,024 %, podíl orné půdy je 50,815 %, plocha povodí je 75,36 ha |
JZ |
Rtyně nad Bílinou, Velvěty |
Severní část zastavěného území části obce Sezemice v povodí 10232782 |
splach z polí, luk a lesa; plocha povodí kritického bodu je 74,15 ha, průměrný sklon je 8,915 % a podíl orné půdy je 86,132 % |
JV |
Zabrušany, Zabrušany |
Povodí bezejmenného potoka (IDVT 10235078) poblíž intravilánu Všechlap u č.p. 46. Průměrný sklon 7,88 %, podíl orné půdy 74,09 % a plocha povodí kritického bodu činí 233,5 ha. Povodí bezejmenného potoka poblíž intravilánu Všechlap u č.p.46, průměrný sklon 7,88 %, podíl orné půdy 74,09 % a plocha povodí kritického bodu činí 233,5 ha. |
S |
|
Žalany, Žalany |
č.p. 20 |
JJZ |
|
Libouchec, Knínice u Libouchce |
Přívalová povodeň přichází směrem na č. p. 286. |
JV |
|
Libouchec, Libouchec |
Přívalové vody se stékají u č . p. 54 a pokračují směrem do obce. Kritický bod 11400726: průměrný sklon 20,327 %, podíl orné půdy 0 %, velikost povodí 186,830 ha. |
JJV |
|
Petrovice, Krásný Les v Krušných horách |
Splachy z okolních luk, lesů a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 500 932 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 7,574 %, plocha povodí KB 363,22 ha. |
S |
|
Petrovice, Krásný Les v Krušných horách |
Splachy z okolních luk, lesů a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 501 086 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 7,874 %, plocha povodí KB 667,51 ha. |
SZ |
|
Petrovice, Petrovice u Chabařovic |
Splachy z okolních lesů, luk, zahrad a z části dálnice D8 vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 500 986 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 7,095 %, plocha povodí KB 193,78 ha. |
SV |
|
Petrovice, Petrovice u Chabařovic |
Splachy z okolních luk, lesů a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 500 436 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 9,311 %, plocha povodí KB 541,24 ha. |
SV |
|
Petrovice, Petrovice u Chabařovic |
Splachy z okolních luk a lesů vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 500 842 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 8,064 %, plocha povodí KB 146,62 ha. |
V |
|
Petrovice, Petrovice u Chabařovic |
Splachy z okolních luk a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 500 860 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 7,306 %, plocha povodí KB 211,43 ha. |
S |
|
Povrly, Povrly |
Přítok přívalových vod potokem. Situaci komplikuje zatrubnění. |
VJV |
|
Povrly, Roztoky nad Labem |
Přítok přívalových vod po cestě. Ohroženo č.p. 57, 23, 26, 60, č.e. 249 |
J |
|
Řehlovice, Radejčín |
Přítok přívalových vod od Kampeličky. Ohroženo č.p. 50 |
S |
|
Dolní Podluží, Dolní Podluží |
Místo ohrožení přívalovou povodní se nachází na jih od průmyslového objektu firmy HELIX-LIBEREC, s. r. o. ohroženy jsou i zemědělské objekty |
SV |
|
Horní Podluží, Horní Podluží |
Pravý břeh Malého Stožeckého potoka v západní části obce Horní Podluží |
Místo ohrožení bleskovou povodní se nachází blízko komunikace II. třídy II/264 v západní části obce Horní Podluží. |
SSV |
Chřibská, Dolní Chřibská |
Povodí bezejmenného vodního toku s IDVT 10236642 v části města Dolní Chřibská |
Povodí bezejmenného vodního toku s IDVT 10236642. Místo ohrožení se nachází u domu s č. p. 10. |
S |
Chřibská, Horní Chřibská |
Místo ohrožení bleskovou povodní se nachází v povodí vodního toku Chřibské Kamenice u domu s č. p. 36. |
JJZ |
|
Chřibská, Horní Chřibská |
Povodí PBP Chřibské Kamenice v ř. km 16,05 v části města Horní Chřibská |
Místo ohrožení přívalovou povodní se nachází u domu s č. p. 60 nedaleko koryta PBP Chřibské Kamenice v ř. km 16,05. |
JZ |
Chřibská, Chřibská |
Povodí LB přítoku Chřibské Kamenice v jižní části města Chřibská |
Místo ohrožení bleskovou povodní se nachází na jih od intravilánu města Chřibská v povodí LB přítoku Chřibské kamenice u domu s č. p. 284. |
SV |
Chřibská, Krásné Pole u Chřibské |
Povodí Červeného potoka v části města Krásné Pole ve městě Chřibská |
Kritický bod se nachází v povodí Červeného potoka u průmyslového objektu v jižní části městě Chřibská |
SV |
Chřibská, Krásné Pole u Chřibské |
Povodí Potoka od Krásného pole v části města Krásné Pole ve městě Chřibská |
Kritický bod se nachází v povodí Potoka od Krásného pole u domu s č. p. 60 v jižní části městě Chřibská. |
SV |
Jiřetín pod Jedlovou, Jiřetín pod Jedlovou |
Kritický bod se nachází v areálu rekreačního zařízení Netopýr u uměle vybudované vodní nádrže. |
SZ |
|
Varnsdorf, Varnsdorf |
Ohrožení obytných budov při přívalových srážkách pod vrcholem Špičák |
Při přívalových srážkách dochází v důsledku nedostatku vhodných vodotečí k vyplavování obytných budov. |
JZ |
Varnsdorf, Varnsdorf |
Ohrožení obytných budov při přívalových srážkách v západní části města Varnsdorf |
Při přívalových srážkách dochází k vybřežení Zaječického potoka a následně k zatopení a ohrožení nemovitostí, které sousedí s vodním tokem. |
V |
Bitozeves, Bitozeves |
rozsáhlá pole, ze kterých se při větší srážkové činnosti splachuje voda na nově vytvořenou polní cestu |
JJZ |
|
Bitozeves, Nehasice |
severní okraj části obce zasahován splachy z příkrých strání |
JJZ |
|
Bitozeves, Vidovle |
oblast se mísněsvažuje, je obklopena obdělávanými poli, na kterých dochází při větších srážkách k nasycenosti půdy a vylití vody s příměsí bahna mezi nemovitosti. Voda s bahnem se může vyskytovat také na silnici z Vidovle do Bitozevsi. |
S |
|
Blažim, Blažim |
Přítok přívalových vod ze zemědělských pozemků do obce Blažim |
V |
|
Deštnice, Deštnice |
Přítok přívalových vod z polí (U studánky). Plocha povodí krit. bodu 259, 91 ha, průměrný sklon 10,754 % a podíl orné půdy 49,642 %. |
SV |
|
Deštnice, Deštnice |
Přítok přívalových povodní z polních tratí (Dlouhá pole). Plocha povodí krit. bodu 566,75 ha, průměrný sklon 11,968 % a podíl orné půdy 34,32 %. |
ZSZ |
|
Deštnice, Sádek u Deštnice |
Přítok přívalových vod z polních tratí (Nad návsí). Plocha povodí krit. bodu 36,8 ha, průměrný sklon 9,945 % a podíl orné půdy 52,695 %. |
SSV |
|
Holedeč, Holedeč |
Přítok příval. vod z polí na JV obce. Prům. sklon: 8,954 %, podíl orné půdy: 28,573 %, plocha: 346,38 %. |
JJV |
|
Holedeč, Holedeč |
Přítok příval. vod z polí na SZ obce. Prům. sklon povodí: 4,439 %, podíl orné půdy: 94,285 %, plocha: 179,37 ha. |
SZ |
|
Holedeč, Stránky |
Přítok přívalových vod z polních tratí (Nad třešňovkou). Plocha povodí krit. bodu 62,35 ha, průměrný sklon 4,227 % a podíl orné půdy 84,204 %. |
S |
|
Liběšice, Dubčany u Liběšic |
Přítok přívalových povodní z polí v okolí Liběšického potoka. Plocha povodí 773, 06 ha, průměrný sklon 10, 059 % a podíl orné půdy 50,108 %. |
Z |
|
Liběšice, Kluček |
Přívalová povodeň může ohrozit rodinný dům s č. p. 25. Plocha povodí krit. bodu 43,56 ha, průměrný sklon 10,597 % a podíl orné půdy 70,451 %. |
SSV |
|
Liběšice, Kluček |
Přítok přívalových vod z části Líčkov. Plocha povodí krit. bodu 344,56 ha, průměrný sklon 12,552 % a podíl orné půdy 52,089 %. |
Z |
|
Libočany, Libočany |
Přívalová povodeň může ohrozit skladovací prostory a průmyslové podniky v severozápadní části obce Libočany. Povodí kritického bodu je 141,94 ha, průměrný sklon 4,406 % a podíl orné půdy 64,799 %. |
V |
|
Libořice, Libořice |
Přítok přívalových vod z polních tratí od vodojemu. Plocha povodí krit. bodu 50,46 ha, průměrný sklon 3,925 % a podíl orné půdy 99,875 %. |
JV |
|
Libořice, Libořice |
Přítok přívalových vod z polních tratí (Za parkem). Plocha povodí krit. bodu 35,54 ha, průměrný sklon 3,738 % a podíl orné půdy 91,097 %. |
S |
|
Lipno, Drahomyšl |
Přítok přívalových vod z polních tratí do jižní části Drahomyšle. Plocha povodí krit. bodu 209,41 ha, průměrný sklon 6,163 % a podíl orné půdy 86,042 %. |
S |
|
Lipno, Lipenec |
Přítok přívalových vod z polních tratí Na dolíkách. Plocha povodí krit. bodu 99,84 ha, průměrný sklon 7,86 % a podíl orné půdy 99,46 %. |
JZ |
|
Lipno, Lipno |
Přítok přívalových vod z polních tratí. Plocha povodí krit. bodu 291,31 %, průměrný sklon 10,96 % a podíl orné půdy 39,291 %. |
S |
|
Lipno, Lipno |
Přítok přívalových vod z polních tratí. Plocha povodí krit. bodu 72,79 ha, průměrný sklon 5,111 % a podíl orné půdy 94,709 %. |
Z |
|
Lipno, Lipno |
Přítok přívalových vod z polních tratí Na výhledech. Plocha povodí krit. bodu 58,55 ha, průměrný sklon 7,501 % a podíl orné půdy 97,759 %. |
SV |
|
Lišany, Lišany u Žatce |
Přítok přívalových vod při vydatných srážkách. |
Z |
|
Měcholupy, Měcholupy u Žatce |
Přítok přívalových vod z polních tratí od vodojemu. Plocha povodí krit. bodu 74,25 ha, průměrný sklon 4,839 % a podíl orné půdy 84,981 %. |
S |
|
Měcholupy, Měcholupy u Žatce |
Přítok přívalových vod z polních tratí. Plocha povodí krit. bodu 43,37 ha, průměrný sklon 3,765 % a podíl orné půdy 81,063 %. |
Z |
|
Měcholupy, Velká Černoc |
Přítok přívalových vod z polních tratí od Čemockého potoka. Plocha povodí krit. bodu 971,1 ha, průměrný sklon 7,78 % a podíl orné půdy 46,567 %. |
Z |
|
Nové Sedlo, Sedčice |
Přítok přívalových vod z polních tratí nad areálem v Sedlčicích. Plocha povodí kritického bodu 69,43 ha, průměrný sklon 3,783% a podíl orné půdy 92,828 %. |
VJV |
|
Nové Sedlo, Žabokliky |
Přítok přívalových vod z polních tratí nad hřbitovem.Plocha povodí krit. bodu 33, 01 ha, průměrný sklon 4,011 % a podíl orné půdy 72,417 %. |
S |
|
Nové Sedlo, Žabokliky |
Přívalová povodeň z polí může ohrozit rodinné domy v severozápadní části Žabokliků (část obce Nové Sedlo). Povodí kritického bodu je 76,02 ha, průměrný sklon 3,965 % a podíl orné půdy 94,497 %. |
VJV |
|
Nové Sedlo, Žabokliky |
Přítok přívalových vod z polních tratí. Plocha povodí krit. bodu 76,02 ha, průměrný sklon 3,965 % a podíl orné půdy 94,497 %. |
V |
|
Staňkovice, Tvršice |
Přítok přívalových vod z polních tratí nad žel. zastávkou Tvršice. Plocha povodí kritického bodu je 97,36 ha. Podíl orné půdy 82,334 %, průměrný sklon plochy 4,194 %. |
J |
|
Tuchořice, Nečemice |
při přítoku přívalových vod může dojít k ucpání propustku u Klučckého potoka a následnému zaplavení přilehlých domů. Plocha povodí krit, bodu 616,22 ha, průměrný sklon 13,242 a podíl orné půdy 17,125 %. |
Z |
|
Tuchořice, Nečemice |
Přítok přívalových vod z polí/lesů do místního potoka. Plocha povodí krit. bodu 148,75 ha, průměrný sklon 11,817 % a podíl orné půdy 34,537 %. |
SV |
|
Tuchořice, Nečemice |
Při přítoku přívalových vod mohou být ohroženy rodinné domy v jižní části Nečemic (část obce Tuchořice). Plocha povodí 210,77 ha, průměrný sklon 12,018 % a podíl orné půdy 28,636 %. |
S |
|
Tuchořice, Nečemice |
Při přívalové povodni mohou být ohroženy chatky u Klučečckého potoka. Plocha povodí krit. bodu 118,15 ha, průměrný sklon 14,759 % a podíl orné půdy 8,733 %. |
JZ |
|
Tuchořice, Tuchořice |
Ohrožení obce Tuchořice přívalovou povodní postupující z jižní části. Plocha povodí 574,76 ha, průměrný sklon 11,109 % a podíl orné půdy 39,815 %. |
S |
|
Tuchořice, Tuchořice |
Přítok přívalových vod z polních tratí. Plocha povodí 43,26 ha, průměrný sklon 9,516 % a podíl orné půdy 99,534 %. |
Z |
|
Velemyšleves, Velemyšleves |
Přívalová povodeň z polí může ohrozit rodinné domy u silnice č. III/2515. Povodí kritického bodu je 42,71 ha, průměrný sklon 3,861 % a podíl orné půdy 97,478 %. |
VSV |
|
Žatec, Radíčeves |
Přítok přívalových vod ze zemědělských pozemků do místní části Radíčeves |
V |
|
Žatec, Žatec |
Přítok přívalové povodně od obce Nové Sedlo, zde může dojít k ohrožení budov v jižní části obce, dále může dojít k zaplavení zahrádkáře kolonie u řeky Ohře. Plocha povodí krit. bodu 383, 58 ha, průměrný sklon 3,732 % a podíl orné půdy 84, 786 %. |
V |
|
Žiželice, Hořetice u Žiželic |
Při přívalových povodních dochází k zaplavení místních zahrad kolem toku Hutná. |
VJV |
|
Žiželice, Stroupeč |
Přívalová povodeň může ohrozit rodinné domy v severní části Stroupeče (část obce Žíželice). Povodí kritického bodu je 223,68 ha, průměrný sklon 4,443 % a podíl orné půdy 89,629%. |
JV |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z luk a lesů, která dále teče ke škole na ulici Cihelní. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Benešov nad Ploučnicí |
obec: |
Benešov nad Ploučnicí |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-740 974 -969 390 |
GPS: |
50.7454N 14.3048E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z luk a lesů, která dále teče jihovýchodním směrem chatovou oblastí do toku VT 54A Ovesná. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Ovesná |
obec: |
Benešov nad Ploučnicí |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-742 054 -968 587 |
GPS: |
50.7512N 14.2881E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
rozsáhlá pole, ze kterých se při větší srážkové činnosti splachuje voda na nově vytvořenou polní cestu |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJZ |
katastr: |
Bitozeves |
obec: |
Bitozeves |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-793 206 -1 003 464 |
GPS: |
50.3754N 13.6436E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
severní okraj části obce zasahován splachy z příkrých strání |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJZ |
katastr: |
Nehasice |
obec: |
Bitozeves |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-796 372 -1 001 671 |
GPS: |
50.3871N 13.5958E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
oblast se mísněsvažuje, je obklopena obdělávanými poli, na kterých dochází při větších srážkách k nasycenosti půdy a vylití vody s příměsí bahna mezi nemovitosti. Voda s bahnem se může vyskytovat také na silnici z Vidovle do Bitozevsi. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Vidovle |
obec: |
Bitozeves |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-792 815 -1 002 061 |
GPS: |
50.3884N 13.6461E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod ze zemědělských pozemků do obce Blažim |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Blažim |
obec: |
Blažim |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-794 379 -999 627 |
GPS: |
50.4079N 13.6193E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 3,49 km2, průměrný sklon 5,33 %. Ohrožení domů s č. p. 1, 31, 35, 47 a 48. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Březno u Chomutova |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-807 575 -999 437 |
GPS: |
50.3921N 13.4353E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 2,31 km2, průměrný sklon 6,43 %. Ohrožení domů s č. p. 12 a 13. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJZ |
katastr: |
Březno u Chomutova |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-807 231 -999 111 |
GPS: |
50.3954N 13.4394E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Histor. zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrolog. modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 1,24 km2, průměrný sklon 9,35 %. Ohr. domů s č. p. 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 19. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Březno u Chomutova |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-808 077 -1 001 748 |
GPS: |
50.3708N 13.4332E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 1,28 km2, průměrný sklon 5,79 %. Průmyslový areál s č. p. 156. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VSV |
katastr: |
Březno u Chomutova |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-809 326 -998 866 |
GPS: |
50.3948N 13.4098E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stanoveno na základě historické zkušenosti. Ohrožení domů s č. p. 125, 126, 214, 215 a 246. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Březno u Chomutova |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-808 174 -998 016 |
GPS: |
50.4039N 13.424E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stanoveno na základě Historické zkušenosti. Ohrožení domů s č. p. 238, 245, 200, 195 a 198. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Březno u Chomutova |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-808 290 -997 997 |
GPS: |
50.4039N 13.4224E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stanoveno na základě historické zkušenosti. Ohrožení domů s č. p. 65, 67 a 68. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Březno u Chomutova |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-808 075 -998 382 |
GPS: |
50.4008N 13.4262E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stanoveno na základě historické zkušenosti. Ohrožení domů s č. p. 372, 373, 392, 395, 399, 400 a 403. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Březno u Chomutova |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-808 017 -998 128 |
GPS: |
50.4031N 13.4264E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,49 km2, průměrný sklon 6,12 %. Ohrožení domů s č. p. 369 a 235. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Březno u Chomutova |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-808 832 -997 860 |
GPS: |
50.4044N 13.4145E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,66 km2, průměrný sklon 6,51 %. Ohrožení domu s č. p. 28. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Holetice |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-806 183 -1 000 315 |
GPS: |
50.3861N 13.4565E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 3,2 km2, průměrný sklon 4,12 %. Ohrožení domů s č. p. 13 a 16. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Holetice |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-806 113 -1 000 006 |
GPS: |
50.389N 13.4569E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stanoveno na základě historické zkušenosti. Ohroženy nemovitosti s č. p. 2, 11, 14, 19 a 28. Nemovitosti jsou ohroženy i svahovou nestabilitou. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJZ |
katastr: |
Stranná u Nechranic |
obec: |
Březno |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-806 840 -1 001 930 |
GPS: |
50.3709N 13.4508E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
|
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Břežany nad Ohří |
obec: |
Budyně nad Ohří |
ORP: |
Roudnice nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-758 743 -1 003 997 |
GPS: |
50.4151N 14.1243E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
|
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Kostelec nad Ohří |
obec: |
Budyně nad Ohří |
ORP: |
Roudnice nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-761 103 -1 005 976 |
GPS: |
50.3945N 14.0954E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních luk, zahrad, lesů a polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403928 - podíl orné půdy 23,169 %, prům. sklon 16,172 %, plocha povodí 705,75 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Bžany |
obec: |
Bžany |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-773 055 -982 451 |
GPS: |
50.5886N 13.8815E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních polí, luk a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403924 - podíl orné půdy 96,897 %, prům. sklon 5,437 %, plocha povodí 105,53 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Bžany |
obec: |
Bžany |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-772 892 -982 195 |
GPS: |
50.5911N 13.8833E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403789 - podíl orné půdy 92,821 %, prům. sklon 6,825 %, plocha povodí 44,71 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Bžany |
obec: |
Bžany |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-773 853 -982 143 |
GPS: |
50.5903N 13.8698E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních polí, luk a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403787 - podíl orné půdy 35,858 %, prům. sklon 13,866 %, plocha povodí 956,09 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Bžany |
obec: |
Bžany |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-773 715 -981 863 |
GPS: |
50.5929N 13.8711E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních lesů, luk a polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403927 - podíl orné půdy 52,721 %, prům. sklon 10,439 %, plocha povodí 56,19 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Bžany |
obec: |
Bžany |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-773 424 -982 386 |
GPS: |
50.5887N 13.8762E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních luk, lesů, zahrad a polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11404567 - podíl orné půdy 24,123 %, prům. sklon 16,847 %, plocha povodí 581,75 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Lhenice u Bžan |
obec: |
Bžany |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-773 211 -983 193 |
GPS: |
50.5818N 13.8809E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních polí, lesů, luk a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403991 - podíl orné půdy 20,295 %, prům. sklon 16,77 %, plocha povodí 446,04 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Lhenice u Bžan |
obec: |
Bžany |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-774 391 -983 834 |
GPS: |
50.5745N 13.8657E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních lesů, luk, zahrad a polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403993 - podíl orné půdy 20,297 %, prům. sklon 17,122 %, plocha povodí 493,79 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Lhenice u Bžan |
obec: |
Bžany |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-773 799 -983 496 |
GPS: |
50.5783N 13.8733E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních polí, lesů, luk a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod 11403996 - podíl orné půdy 57,731 %, prům. sklon 14,685 %, plocha povodí 52,87 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Lhenice u Bžan |
obec: |
Bžany |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-773 694 -983 538 |
GPS: |
50.5781N 13.8748E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod Bělským potokem |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Bělá u Děčína |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-750 342 -962 786 |
GPS: |
50.7925N 14.1603E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod potokem |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Bělá u Děčína |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-749 942 -962 788 |
GPS: |
50.793N 14.1659E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod od Lesné |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZSZ |
katastr: |
Boletice nad Labem |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-748 734 -969 330 |
GPS: |
50.7362N 14.1958E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod od Chlumu do Březin |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Březiny u Děčína |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-745 004 -967 188 |
GPS: |
50.76N 14.244E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z lesů |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Bynov |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-751 243 -963 297 |
GPS: |
50.7868N 14.1487E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 22,52 %, podíl orné půdy 0 % a velikost sběrné plochy povodí 117,8 ha |
|
Kritický bod se nachází na katastru města Děčín, nicméně může představovat ohrožení i pro město Jílové |
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Bynov |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-752 068 -963 727 |
GPS: |
50.7819N 14.138E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod Folknářským potokem |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZSZ |
katastr: |
Děčín |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-744 720 -964 921 |
GPS: |
50.7805N 14.2435E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přírok přívalových vod do Dolního Žlebu. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VSV |
katastr: |
Dolní Žleb |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-745 863 -957 906 |
GPS: |
50.8415N 14.2136E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod Jelením potokem |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Horní Oldřichov |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-750 344 -964 639 |
GPS: |
50.776N 14.164E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod Kameničkou |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Lesná u Děčína |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-746 359 -971 306 |
GPS: |
50.7216N 14.233E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod potokem do Jakub |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Nebočady |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-748 893 -971 673 |
GPS: |
50.7152N 14.1982E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítoky přívalových vod Ostružníkem |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Prostřední Žleb |
obec: |
Děčín |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-747 773 -963 621 |
GPS: |
50.7883N 14.1981E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polí (U studánky). Plocha povodí krit. bodu 259, 91 ha, průměrný sklon 10,754 % a podíl orné půdy 49,642 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Deštnice |
obec: |
Deštnice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-798 241 -1 018 972 |
GPS: |
50.2308N 13.6056E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových povodní z polních tratí (Dlouhá pole). Plocha povodí krit. bodu 566,75 ha, průměrný sklon 11,968 % a podíl orné půdy 34,32 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZSZ |
katastr: |
Deštnice |
obec: |
Deštnice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-797 727 -1 019 172 |
GPS: |
50.2297N 13.6131E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí (Nad návsí). Plocha povodí krit. bodu 36,8 ha, průměrný sklon 9,945 % a podíl orné půdy 52,695 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Sádek u Deštnice |
obec: |
Deštnice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-798 978 -1 017 581 |
GPS: |
50.2422N 13.5925E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polí. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJZ |
katastr: |
Dlažkovice |
obec: |
Dlažkovice |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-768 914 -996 606 |
GPS: |
50.4679N 13.9679E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polí od trati. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Dlažkovice |
obec: |
Dlažkovice |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-769 206 -996 712 |
GPS: |
50.4666N 13.964E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z polí z lokality Mezi křížky do intravilánu obce Dobroměřice |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJZ |
katastr: |
Dobroměřice |
obec: |
Dobroměřice |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-782 778 -1 004 852 |
GPS: |
50.3767N 13.7914E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
|
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Dobříň |
obec: |
Dobříň |
ORP: |
Roudnice nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-746 369 -1 003 298 |
GPS: |
50.4368N 14.2954E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Místo ohrožení přívalovou povodní se nachází na jih od průmyslového objektu firmy HELIX-LIBEREC, s. r. o. ohroženy jsou i zemědělské objekty |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Dolní Podluží |
obec: |
Dolní Podluží |
ORP: |
Varnsdorf |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-719 231 -957 978 |
GPS: |
50.8736N 14.5884E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení od extravilánových splachů |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Horní Poustevna |
obec: |
Dolní Poustevna |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-737 739 -942 162 |
GPS: |
50.9918N 14.297E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení od extravilánových splachů z lesů. Ohrožení od sesuvů půdy. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Horní Poustevna |
obec: |
Dolní Poustevna |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-737 689 -940 584 |
GPS: |
51.0059N 14.2946E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach z výše ležících polí, lesů a travnatých porostů do intravilánu |
|
vyplavení ornice na cestu v září 2014 |
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Domoušice |
obec: |
Domoušice |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-789 678 -1 019 937 |
GPS: |
50.2335N 13.7263E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach z výše ležících polí a travnatých porostů. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Domoušice |
obec: |
Domoušice |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-789 520 -1 020 378 |
GPS: |
50.2298N 13.7294E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach z výše ležících pozemků. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Domoušice |
obec: |
Domoušice |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-789 469 -1 020 644 |
GPS: |
50.2275N 13.7307E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach z výše ležících polí, luk a lesa. Průměrný sklon povodí kritického bodu 17,9 %, podíl orné půdy 12,9 %, plocha povodí 147,3 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Solopysky u Loun |
obec: |
Domoušice |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-787 922 -1 017 343 |
GPS: |
50.2589N 13.7454E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach z výše ležících polí, luk a lesa. Průměrný sklon povodí kritického bodu 13,1 %, podíl orné půdy 19,2 %, plocha povodí 187,3 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Solopysky u Loun |
obec: |
Domoušice |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-787 495 -1 017 383 |
GPS: |
50.2591N 13.7514E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
u objektu č. 84 |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Doubice |
obec: |
Doubice |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-727 294 -954 773 |
GPS: |
50.8924N 14.4688E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních svahů |
|
č.p. 104, 102, 74, 116, 51 |
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Drahůnky |
obec: |
Dubí |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-776 463 -971 808 |
GPS: |
50.6788N 13.8122E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Potenciálně ohrožené místo na základě metody kritických bodů |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Dubí u Teplic |
obec: |
Dubí |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-778 514 -970 427 |
GPS: |
50.6885N 13.7807E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Potenciálně ohrožené místo na základě metody kritických bodů |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Dubí u Teplic |
obec: |
Dubí |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-778 115 -970 753 |
GPS: |
50.6861N 13.7869E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Potenciálně ohrožené místo na základě metody kritických bodů |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Mstišov |
obec: |
Dubí |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-779 876 -972 496 |
GPS: |
50.6683N 13.7658E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach z polí |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Mstišov |
obec: |
Dubí |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-778 875 -972 822 |
GPS: |
50.6667N 13.7805E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Riziko přívalové srážky, ohrožení obytných budov a komunikace. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Fojtovice u Heřmanova |
obec: |
Heřmanov |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-744 098 -972 819 |
GPS: |
50.711N 14.2677E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Potenciální ohrožení zástavby splachy ze svahu. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Heřmanov |
obec: |
Heřmanov |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-741 903 -970 770 |
GPS: |
50.7319N 14.2945E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Riziko přívalové srážky, ohrožení komunikace. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Heřmanov |
obec: |
Heřmanov |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-741 268 -970 784 |
GPS: |
50.7326N 14.3034E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok příval. vod z polí na JV obce. Prům. sklon: 8,954 %, podíl orné půdy: 28,573 %, plocha: 346,38 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Holedeč |
obec: |
Holedeč |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-800 102 -1 014 127 |
GPS: |
50.2714N 13.5698E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok příval. vod z polí na SZ obce. Prům. sklon povodí: 4,439 %, podíl orné půdy: 94,285 %, plocha: 179,37 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Holedeč |
obec: |
Holedeč |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-800 816 -1 013 234 |
GPS: |
50.2784N 13.558E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí (Nad třešňovkou). Plocha povodí krit. bodu 62,35 ha, průměrný sklon 4,227 % a podíl orné půdy 84,204 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Stránky |
obec: |
Holedeč |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-799 500 -1 012 133 |
GPS: |
50.29N 13.574E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Místo ohrožení bleskovou povodní se nachází blízko komunikace II. třídy II/264 v západní části obce Horní Podluží. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Horní Podluží |
obec: |
Horní Podluží |
ORP: |
Varnsdorf |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-722 228 -956 884 |
GPS: |
50.8797N 14.5442E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod od Hrušovky |
|
Ohrožena komunikace a žel. přejezd. |
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Chotiměř |
obec: |
Chotiměř |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-766 161 -987 617 |
GPS: |
50.5514N 13.9883E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod ze sadu. |
|
Dochází k vyplavení hrobů. |
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Chotiměř |
obec: |
Chotiměř |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-765 073 -987 658 |
GPS: |
50.5525N 14.0035E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod od nádraží. |
|
Ohrožena hlavně komunikace. |
směr hlavního proudění: |
VJV |
katastr: |
Chotiměř |
obec: |
Chotiměř |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-766 093 -988 139 |
GPS: |
50.5469N 13.9903E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Povodí bezejmenného vodního toku s IDVT 10236642. Místo ohrožení se nachází u domu s č. p. 10. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Dolní Chřibská |
obec: |
Chřibská |
ORP: |
Varnsdorf |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-728 718 -957 926 |
GPS: |
50.8625N 14.4548E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Místo ohrožení bleskovou povodní se nachází v povodí vodního toku Chřibské Kamenice u domu s č. p. 36. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJZ |
katastr: |
Horní Chřibská |
obec: |
Chřibská |
ORP: |
Varnsdorf |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-724 694 -959 093 |
GPS: |
50.857N 14.5137E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Místo ohrožení přívalovou povodní se nachází u domu s č. p. 60 nedaleko koryta PBP Chřibské Kamenice v ř. km 16,05. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Horní Chřibská |
obec: |
Chřibská |
ORP: |
Varnsdorf |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-725 433 -958 756 |
GPS: |
50.8591N 14.5026E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Místo ohrožení bleskovou povodní se nachází na jih od intravilánu města Chřibská v povodí LB přítoku Chřibské kamenice u domu s č. p. 284. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Chřibská |
obec: |
Chřibská |
ORP: |
Varnsdorf |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-727 130 -958 555 |
GPS: |
50.8589N 14.4784E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází v povodí Červeného potoka u průmyslového objektu v jižní části městě Chřibská |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Krásné Pole u Chřibské |
obec: |
Chřibská |
ORP: |
Varnsdorf |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-725 575 -959 809 |
GPS: |
50.8496N 14.5027E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází v povodí Potoka od Krásného pole u domu s č. p. 60 v jižní části městě Chřibská. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Krásné Pole u Chřibské |
obec: |
Chřibská |
ORP: |
Varnsdorf |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-725 221 -959 823 |
GPS: |
50.8499N 14.5077E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení od extravilánových splachů - cesta kolem hotelu Hotel Bellevue, cesta od místní části Rynartice, Rynartice, cesta z obce Jetřichovice do místní části Všemily, Vysoká Lípa |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Jetřichovice u Děčína |
obec: |
Jetřichovice |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-733 000 -958 495 |
GPS: |
50.8522N 14.3957E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Riziko přívalových srážek |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Jetřichovice u Děčína |
obec: |
Jetřichovice |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-732 576 -958 645 |
GPS: |
50.8514N 14.4019E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 14,58 %, podíl orné půdy 1,12 a velikost sběrné plochy povodí 317,4 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Jílové u Děčína |
obec: |
Jílové |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-754 345 -966 338 |
GPS: |
50.7558N 14.1112E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 10,99 %, podíl orné půdy 0 % a velikost sběrné plochy povodí 156,5 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSZ |
katastr: |
Jílové u Děčína |
obec: |
Jílové |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-753 872 -965 666 |
GPS: |
50.7624N 14.1165E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 22,82 % %, podíl orné půdy 0 % a velikost sběrné plochy povodí 112,2 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Martiněves u Děčína |
obec: |
Jílové |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-753 360 -964 498 |
GPS: |
50.7734N 14.1214E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 10,85 %, podíl orné půdy 7,51 % a velikost sběrné plochy povodí 144,5 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Modrá u Děčína |
obec: |
Jílové |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-757 069 -965 726 |
GPS: |
50.7578N 14.0718E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení pochází z kritického bodu, který má průměrný sklon 11,02 %, podíl orné půdy 6,11 % a velikost sběrné plochy povodí 652 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Modrá u Děčína |
obec: |
Jílové |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-756 574 -965 631 |
GPS: |
50.7593N 14.0785E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku z lokality Na Drahách. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Zeměchy u Loun |
obec: |
Jimlín |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-786 264 -1 009 686 |
GPS: |
50.3291N 13.7528E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách může docházet ke koncentraci odtoku v lokalitě Pod Hájem. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Zeměchy u Loun |
obec: |
Jimlín |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-786 044 -1 009 399 |
GPS: |
50.332N 13.7553E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku v místě krit. bodu 11 320 956 a ohrožení západní části katastru Zeměchy. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Zeměchy u Loun |
obec: |
Jimlín |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-786 498 -1 009 398 |
GPS: |
50.3314N 13.749E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází v areálu rekreačního zařízení Netopýr u uměle vybudované vodní nádrže. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Jiřetín pod Jedlovou |
obec: |
Jiřetín pod Jedlovou |
ORP: |
Varnsdorf |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-719 878 -958 465 |
GPS: |
50.8685N 14.5803E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost. Ohrožení průmyslových areálů s č. p. 872 a 743 a domů s č. p. 1053, 1028, 779, 1036, 861 a 703. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VSV |
katastr: |
Jiříkov |
obec: |
Jiříkov |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-719 329 -945 846 |
GPS: |
50.9815N 14.5639E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,86 km2, průměrný sklon 5,82 %. Ohrožení domů s č. p. 711, 620, 632, 619 a 715. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Jiříkov |
obec: |
Jiříkov |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-719 164 -945 391 |
GPS: |
50.9858N 14.5654E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,58 km2, průměrný sklon 7,80 %. Ohrožení domů s č. p. 363, 362 a 367. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Jiříkov |
obec: |
Jiříkov |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-718 602 -945 923 |
GPS: |
50.9817N 14.5743E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,30 km2, průměrný sklon 6,13 %. Ohrožení průmyslového areálu s č. 154 a domu s č. p. 150. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Jiříkov |
obec: |
Jiříkov |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-719 045 -944 059 |
GPS: |
50.9978N 14.5645E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Místo bylo identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,58 km2, průměrný sklon 10,17 %. U soustavy rybníků Studenáč I a II. Ohrožení domů s č. p. 723, 120 a 124 |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Jiříkov |
obec: |
Jiříkov |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-719 133 -943 646 |
GPS: |
51.0014N 14.5625E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Místo identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,43 km2, průměrný sklon 5,47 %. Ohrožení domů s č. p. 750, 138, 137 a 190. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Jiříkov |
obec: |
Jiříkov |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-717 458 -945 893 |
GPS: |
50.9834N 14.5904E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 1,12 km2, průměrný sklon 8,49 %. Ohrožení budov podél linie Duhového potoka Jiříkov. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VSV |
katastr: |
Jiříkov |
obec: |
Jiříkov |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-720 126 -944 970 |
GPS: |
50.9884N 14.551E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Místo identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,47 km2, průměrný sklon 10,35 %. Ohrožení domu s č. p. 70. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Jiříkov |
obec: |
Jiříkov |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-719 936 -944 692 |
GPS: |
50.9911N 14.5531E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod po svahu ovocnářským sadem. |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZJZ |
katastr: |
Klapý |
obec: |
Klapý |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-766 845 -1 000 556 |
GPS: |
50.4354N 14.0046E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod 11 312 669 - průměrný sklon 22,099 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 575,220 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Hradiště u Vernéřova |
obec: |
Klášterec nad Ohří |
ORP: |
Kadaň |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-822 730 -993 218 |
GPS: |
50.4268N 13.2114E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod 11 312 396 - průměrný sklon 20,386 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 547,870 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Klášterec nad Ohří |
obec: |
Klášterec nad Ohří |
ORP: |
Kadaň |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-825 535 -995 838 |
GPS: |
50.3996N 13.178E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod 11 310 541 - průměrný sklon 20,283 %, podíl orné půdy 0,124 %, plocha povodí kritického bodu 555,810 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Klášterec nad Ohří |
obec: |
Klášterec nad Ohří |
ORP: |
Kadaň |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-825 514 -996 344 |
GPS: |
50.3952N 13.1794E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod 11 310 532 - průměrný sklon 23,651 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 658,880 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Klášterec nad Ohří |
obec: |
Klášterec nad Ohří |
ORP: |
Kadaň |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-827 052 -996 194 |
GPS: |
50.3944N 13.1577E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod 11 310 550 - průměrný sklon 19,079 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 204,040 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Klášterec nad Ohří |
obec: |
Klášterec nad Ohří |
ORP: |
Kadaň |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-826 639 -996 977 |
GPS: |
50.388N 13.1651E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod 11 312 394 - průměrný sklon 19,806 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 806,850 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Miřetice u Klášterce nad Ohří |
obec: |
Klášterec nad Ohří |
ORP: |
Kadaň |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-824 270 -995 992 |
GPS: |
50.4N 13.1959E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod 11 310 557 - průměrný sklon 18,875 %, podíl orné půdy 4,932 %, plocha povodí kritického bodu 925,990 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Miřetice u Klášterce nad Ohří |
obec: |
Klášterec nad Ohří |
ORP: |
Kadaň |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-824 809 -997 047 |
GPS: |
50.3899N 13.1907E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod 11 310 558 - průměrný sklon 15,376 %, podíl orné půdy 43,797 %, plocha povodí kritického bodu 59,340 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Miřetice u Klášterce nad Ohří |
obec: |
Klášterec nad Ohří |
ORP: |
Kadaň |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-825 214 -996 283 |
GPS: |
50.3961N 13.1834E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod 11 310 589 - průměrný sklon 24,181 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 708,120 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Rašovice u Klášterce nad Ohří |
obec: |
Klášterec nad Ohří |
ORP: |
Kadaň |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-824 119 -999 009 |
GPS: |
50.3734N 13.2045E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod 11 312 266 - průměrný sklon 23,300 %, podíl orné půdy 0,000 %, plocha povodí kritického bodu 127,960 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Suchý Důl u Klášterce nad Ohří |
obec: |
Klášterec nad Ohří |
ORP: |
Kadaň |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-823 118 -999 255 |
GPS: |
50.3726N 13.2189E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
|
|
ulice Sokolská |
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Krásná Lípa |
obec: |
Krásná Lípa |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-723 979 -952 907 |
GPS: |
50.913N 14.5119E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení navýšením hladiny rybníku od extravilánových splachů z polí, luk a lesů |
|
ulice Smetanova |
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Krásná Lípa |
obec: |
Krásná Lípa |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-724 711 -953 517 |
GPS: |
50.9067N 14.5027E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení od extravilánových splachů z polí, luk a lesů |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Krásná Lípa |
obec: |
Krásná Lípa |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-724 605 -953 707 |
GPS: |
50.9051N 14.5046E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
lokalita Krásný Buk - svahové splachy |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Krásný Buk |
obec: |
Krásná Lípa |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-725 397 -951 762 |
GPS: |
50.9215N 14.4897E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení od extravilánových splachů z polí, luk a lesů |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Kyjov u Krásné Lípy |
obec: |
Krásná Lípa |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-727 390 -952 389 |
GPS: |
50.9135N 14.4628E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází na území města Krupka, v části Fojtovice |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Fojtovice u Krupky |
obec: |
Krupka |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-773 011 -968 397 |
GPS: |
50.7137N 13.8536E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází těsně nad intravilánem obce na Hornické stezce |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Krupka |
obec: |
Krupka |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-773 284 -970 514 |
GPS: |
50.6945N 13.8541E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází na okraji intravilánu, těsně pod pivovarskými nádržemi na území města Krupka |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Krupka |
obec: |
Krupka |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-773 617 -971 131 |
GPS: |
50.6886N 13.8507E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází na okraji intravilánu na začátku ulice 5. května |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Maršov u Krupky |
obec: |
Krupka |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-770 769 -971 237 |
GPS: |
50.6913N 13.8908E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází nad intravilánem u ulice Lesní |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Unčín u Krupky |
obec: |
Krupka |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-770 446 -971 256 |
GPS: |
50.6915N 13.8954E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází nad intravilánem u ulice Lesní |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Unčín u Krupky |
obec: |
Krupka |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-770 446 -971 256 |
GPS: |
50.6915N 13.8954E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází na území města nedaleko železniční stanice Krupka, části Vrchoslav |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Vrchoslav |
obec: |
Krupka |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-773 988 -972 178 |
GPS: |
50.6788N 13.8476E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních polí a luk vlivem lokálních přívalových dešťů. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Křesín |
obec: |
Křesín |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-768 875 -1 004 497 |
GPS: |
50.3978N 13.9842E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
zaplavované komunikace a objekty podél komunikace, kde je to tok zatrubněný až k ústí do Lučního potoka |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZJZ |
katastr: |
Zahořany u Litoměřic |
obec: |
Křešice |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-750 068 -992 158 |
GPS: |
50.5314N 14.2221E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach ze svahů vrchů Sedlo, Malé Sedlo a Hradec do údolí Červeného potoka |
|
Kritický bod: průměrný sklon 15,82 %, podíl orné půdy 0,0 %, plocha 758,36 ha. |
směr hlavního proudění: |
ZSZ |
katastr: |
Dolní Vysoké II |
obec: |
Levín |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-744 294 -984 377 |
GPS: |
50.6078N 14.2876E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází v severní části zastavěné části obce Libčeves - Hnojnice v místě ústí Hnojnického potoka do obce. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Hnojnice |
obec: |
Libčeves |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-776 061 -998 680 |
GPS: |
50.4403N 13.8724E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody ze svahů, která dále proudí jižním směrem do obce Lahovice. Voda zde ohrožuje obytné budovy a poté se vlévá do Hrádeckého potoka. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Lahovice u Libčevsi |
obec: |
Libčeves |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-777 339 -995 713 |
GPS: |
50.465N 13.8486E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z polí do Hrádeckého potoka. Zvyšuje se hladina vody v toku a dochází k ohrožení budov ve východní části obce. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJZ |
katastr: |
Libčeves |
obec: |
Libčeves |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-778 020 -997 074 |
GPS: |
50.4521N 13.8419E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází v jihovýchodní části zastavěné části obce Libčeves. |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZSZ |
katastr: |
Libčeves |
obec: |
Libčeves |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-778 212 -997 278 |
GPS: |
50.45N 13.8396E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody ze svahů do vesnice Mnichov, která dále proudí severním směrem. Voda zde ohrožuje obytné budovy. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Mnichov u Loun |
obec: |
Libčeves |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-780 949 -1 000 662 |
GPS: |
50.4163N 13.8084E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody ze svahů nad vesnicí Řisuty, která dále proudí jižním směrem. Voda zde ohrožuje obytné budovy a poté se vlévá do Suchého potoka. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Řisuty u Libčevsi |
obec: |
Libčeves |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-776 518 -994 755 |
GPS: |
50.4746N 13.8581E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází v severní části zastavěné části obce Libčeves v místě ústí Měrunického potoka do obce. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Všechlapy u Libčevsi |
obec: |
Libčeves |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-778 322 -996 816 |
GPS: |
50.454N 13.8372E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z polí do Měrunického potoka. Zvyšuje se hladina vody v toku a dochází k ohrožení budov v západní části obce. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Všechlapy u Libčevsi |
obec: |
Libčeves |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-778 327 -996 807 |
GPS: |
50.454N 13.8371E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z polí do Hnojnického potoka. Zvyšuje se hladina vody v toku a dochází k ohrožení budov v obci. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Židovice u Hnojnic |
obec: |
Libčeves |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-776 059 -998 666 |
GPS: |
50.4404N 13.8724E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách a při nedostatečném vsaku vody do půdy dochází k odtoku vody z polí do pravostranného přítoku Hnojnického potoka. Zvyšuje se hladina vody v toku a dochází k ohrožení budov v obci. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VJV |
katastr: |
Židovice u Hnojnic |
obec: |
Libčeves |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-776 228 -998 771 |
GPS: |
50.4393N 13.8703E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází v severozápadní části Hnojnice spadající pod obec Libčeves |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Židovice u Hnojnic |
obec: |
Libčeves |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-776 218 -998 782 |
GPS: |
50.4392N 13.8705E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových povodní z polí v okolí Liběšického potoka. Plocha povodí 773, 06 ha, průměrný sklon 10, 059 % a podíl orné půdy 50,108 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Dubčany u Liběšic |
obec: |
Liběšice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-795 133 -1 012 065 |
GPS: |
50.2963N 13.6345E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalová povodeň může ohrozit rodinný dům s č. p. 25. Plocha povodí krit. bodu 43,56 ha, průměrný sklon 10,597 % a podíl orné půdy 70,451 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Kluček |
obec: |
Liběšice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-797 454 -1 013 293 |
GPS: |
50.2823N 13.6048E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z části Líčkov. Plocha povodí krit. bodu 344,56 ha, průměrný sklon 12,552 % a podíl orné půdy 52,089 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Kluček |
obec: |
Liběšice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-797 345 -1 013 113 |
GPS: |
50.2841N 13.606E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalová povodeň může ohrozit skladovací prostory a průmyslové podniky v severozápadní části obce Libočany. Povodí kritického bodu je 141,94 ha, průměrný sklon 4,406 % a podíl orné půdy 64,799 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Libočany |
obec: |
Libočany |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-803 323 -1 006 402 |
GPS: |
50.3358N 13.509E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení chat ležících u Bezejmemného toku před ústím do Labe. Možnost vybřežení při přívalových srážkách |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZSZ |
katastr: |
Libochovany |
obec: |
Libochovany |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-761 980 -985 995 |
GPS: |
50.5712N 14.0434E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stékání přívalových vod po trvalém travním porostu z důvodu zanesní koryta Bezejméného toku ř.km. 1,000 - 1, 700 - ohrožení východní části obce Libochovany |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Libochovany |
obec: |
Libochovany |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-761 570 -986 186 |
GPS: |
50.57N 14.0496E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stékání přívalových vod po účelových komunikaci a ze svahů nad místní částí Řepnice |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZJZ |
katastr: |
Řepnice |
obec: |
Libochovany |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-760 809 -986 482 |
GPS: |
50.5684N 14.0608E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových pod po polních cestách. |
|
Ohroženy č.p. 356 a 446. |
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Libochovice |
obec: |
Libochovice |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-765 116 -1 003 599 |
GPS: |
50.4105N 14.0348E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polí. |
|
Ohrožená chatová oblast. |
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Poplze |
obec: |
Libochovice |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-764 294 -1 005 180 |
GPS: |
50.3975N 14.0494E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Evaňský potok |
|
Rozvodnění Evaňského potoka při přívalových deštích. Možnost ucpání propustků a mostků |
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Poplze |
obec: |
Libochovice |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-764 625 -1 005 544 |
GPS: |
50.3939N 14.0455E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí od vodojemu. Plocha povodí krit. bodu 50,46 ha, průměrný sklon 3,925 % a podíl orné půdy 99,875 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Libořice |
obec: |
Libořice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-804 390 -1 015 276 |
GPS: |
50.2555N 13.5127E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí (Za parkem). Plocha povodí krit. bodu 35,54 ha, průměrný sklon 3,738 % a podíl orné půdy 91,097 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Libořice |
obec: |
Libořice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-804 028 -1 016 379 |
GPS: |
50.2462N 13.52E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stékání přívalových vod z lokality Průhon do intravilánu obce Libotenice |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Libotenice |
obec: |
Libotenice |
ORP: |
Roudnice nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-751 291 -998 416 |
GPS: |
50.4741N 14.2172E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalová povodeň přichází směrem na č. p. 286. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Knínice u Libouchce |
obec: |
Libouchec |
ORP: |
Ústí nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-762 557 -967 308 |
GPS: |
50.7368N 13.9979E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalové vody se stékají u č . p. 54 a pokračují směrem do obce. Kritický bod 11400726: průměrný sklon 20,327 %, podíl orné půdy 0 %, velikost povodí 186,830 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Libouchec |
obec: |
Libouchec |
ORP: |
Ústí nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-757 797 -965 298 |
GPS: |
50.7607N 14.0607E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí do jižní části Drahomyšle. Plocha povodí krit. bodu 209,41 ha, průměrný sklon 6,163 % a podíl orné půdy 86,042 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Drahomyšl |
obec: |
Lipno |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-793 823 -1 010 980 |
GPS: |
50.3077N 13.6505E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí Na dolíkách. Plocha povodí krit. bodu 99,84 ha, průměrný sklon 7,86 % a podíl orné půdy 99,46 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Lipenec |
obec: |
Lipno |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-789 602 -1 010 569 |
GPS: |
50.3169N 13.7082E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí. Plocha povodí krit. bodu 291,31 %, průměrný sklon 10,96 % a podíl orné půdy 39,291 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Lipno |
obec: |
Lipno |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-791 555 -1 012 726 |
GPS: |
50.2952N 13.6855E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí. Plocha povodí krit. bodu 72,79 ha, průměrný sklon 5,111 % a podíl orné půdy 94,709 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Lipno |
obec: |
Lipno |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-791 460 -1 012 666 |
GPS: |
50.2958N 13.6867E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí Na výhledech. Plocha povodí krit. bodu 58,55 ha, průměrný sklon 7,501 % a podíl orné půdy 97,759 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Lipno |
obec: |
Lipno |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-791 730 -1 012 630 |
GPS: |
50.2958N 13.6829E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení od zvýšené hladiny bývalého náhonu (pod domem č. p. 110). Zvýšení hladiny může být způsobeno extravilánovými splachy |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Lipová u Šluknova |
obec: |
Lipová |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-732 741 -940 413 |
GPS: |
51.0136N 14.3641E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení od extravilánových splachů z polí, luk a lesů - splachy od lomu a bezejmenného pravostranného přítoku |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Lipová u Šluknova |
obec: |
Lipová |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-734 135 -941 260 |
GPS: |
51.0043N 14.3461E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod při vydatných srážkách. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Lišany u Žatce |
obec: |
Lišany |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-793 506 -1 006 845 |
GPS: |
50.3449N 13.6463E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrolog. modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,43 km2, průměrný sklon 15,54 %. Ohrožení domů s č. p. 128, 129, 130 a 132. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Lobendava |
obec: |
Lobendava |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-736 461 -939 889 |
GPS: |
51.0136N 14.3106E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,58 km2, průměrný sklon 14,59 %. Ohrožení domu s č. p. 49. |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZJZ |
katastr: |
Lobendava |
obec: |
Lobendava |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-735 187 -939 028 |
GPS: |
51.0229N 14.3269E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrolog. modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 55,95 ha, průměrný sklon 6,84 %. Ohrožení domů s č. p. 226 a 301. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Lobendava |
obec: |
Lobendava |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-736 023 -939 211 |
GPS: |
51.0202N 14.3154E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrolog. modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 0,80 km2, průměrný sklon 13,71 %. Ohrožení průmyslového areálu s domy s č. p. 112 a 113. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Lobendava |
obec: |
Lobendava |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-736 026 -939 601 |
GPS: |
51.0167N 14.3162E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Historická zkušenost + identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrolog. modelování dle Metody tzv. kritických bodů. Plocha sběrného povodí 424,5 ha, průměrný sklon 10,73 %. Ohrožení domů s č. p. 83, 259, 67, 141 a 148. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Severní |
obec: |
Lobendava |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-735 722 -936 496 |
GPS: |
51.0447N 14.3144E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází v exklávě města Louny - Brloh, konkrétně v západní části v blízkosti kostela sv. Havel. V případě přívalové povodně by byl ohrožen zemědělský objekt a rodinné domy v blízkosti kostela. |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZJZ |
katastr: |
Brloh |
obec: |
Louny |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-781 347 -1 011 633 |
GPS: |
50.3182N 13.8251E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází na jihozápadním okraji města Louny v blízkosti zástavby rodinných domů a vlakové stanice Louny město. V případě přívalové povodně by byly ohroženy rodinné domy na ulicích Dalimilova, Jana Želivského, Jana Jiskry a na ulici Havlí |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZJZ |
katastr: |
Louny |
obec: |
Louny |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-783 007 -1 007 873 |
GPS: |
50.3495N 13.7944E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod se nachází na západním okraji města Louny v blízkosti areálu skladů a automyčky. V případě přívalové povodně by byly ohroženy sklady na konci ulice Mělecká. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Louny |
obec: |
Louny |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-784 280 -1 006 427 |
GPS: |
50.3607N 13.7738E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod a splach ornice z přilehlého pole směrem k zastavěné části. Ohroženy objekty č. p. 71, č. ev: 71, 74. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Lovečkovice |
obec: |
Lovečkovice |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-746 662 -982 427 |
GPS: |
50.6222N 14.2506E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod a splach ornice z pole může ohrozit objekty č. p.: 16 a 46. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Lovečkovice |
obec: |
Lovečkovice |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-745 787 -982 889 |
GPS: |
50.6192N 14.2638E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalové vody stékají z přilehlého pole na silnici, po které se dostávají k zástavbě a akumulují se a ohrožují tak č. p. 14. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Mukařov u Úštěku |
obec: |
Lovečkovice |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-743 643 -979 801 |
GPS: |
50.6494N 14.2877E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalové vody stékají z přilehlého pole po komunikaci okolo zástavby. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Náčkovice |
obec: |
Lovečkovice |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-744 689 -979 913 |
GPS: |
50.6471N 14.2733E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Odtok přívalových vod ze svahu. |
|
Ohrožena zejména cestní síť. |
směr hlavního proudění: |
VJV |
katastr: |
Lovosice |
obec: |
Lovosice |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-763 281 -991 024 |
GPS: |
50.5248N 14.0353E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
u zemědělského objektu |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJZ |
katastr: |
Drahonice u Lubence |
obec: |
Lubenec |
ORP: |
Podbořany |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-818 600 -1 025 168 |
GPS: |
50.1485N 13.3366E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy ornice z výše položených částí svahů vlivem lokálních přívalových dešťů. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Lukavec u Lovosic |
obec: |
Lukavec |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-760 085 -994 331 |
GPS: |
50.4994N 14.0865E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přírok přívalových vod do Malé Veleně |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Malá Veleň |
obec: |
Malá Veleň |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-743 509 -969 600 |
GPS: |
50.7404N 14.2697E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových Dobrnským potokem |
|
|
směr hlavního proudění: |
ZJZ |
katastr: |
Malá Veleň |
obec: |
Malá Veleň |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-743 952 -967 611 |
GPS: |
50.7575N 14.2596E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních polí vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 404 281 - podíl orné půdy 94,64 %, prům. sklon 11,595 %, plocha povodí KB 33,21 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Hliněná |
obec: |
Malšovice |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-751 964 -970 060 |
GPS: |
50.7257N 14.152E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních polí ucpávají propustek a dále tečou směrem k požární nádrži. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Hliněná |
obec: |
Malšovice |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-751 857 -970 100 |
GPS: |
50.7255N 14.1536E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních polí, luk, lesů a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 400 248 - podíl orné půdy 14,087 %, prům. sklon 17,137 %, plocha povodí KB 785,87 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Malšovice |
obec: |
Malšovice |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-750 453 -968 613 |
GPS: |
50.7405N 14.1703E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních luk, lesů a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. Kritický bod č. 11 404 280 - podíl orné půdy 6,103 %, prům. sklon 17,895 %, plocha povodí KB 131,83 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Stará Bohyně |
obec: |
Malšovice |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-752 201 -968 420 |
GPS: |
50.74N 14.1454E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí od vodojemu. Plocha povodí krit. bodu 74,25 ha, průměrný sklon 4,839 % a podíl orné půdy 84,981 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Měcholupy u Žatce |
obec: |
Měcholupy |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-801 986 -1 014 592 |
GPS: |
50.2648N 13.5446E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí. Plocha povodí krit. bodu 43,37 ha, průměrný sklon 3,765 % a podíl orné půdy 81,063 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Měcholupy u Žatce |
obec: |
Měcholupy |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-801 865 -1 015 087 |
GPS: |
50.2605N 13.5473E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí od Čemockého potoka. Plocha povodí krit. bodu 971,1 ha, průměrný sklon 7,78 % a podíl orné půdy 46,567 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Velká Černoc |
obec: |
Měcholupy |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-799 916 -1 022 087 |
GPS: |
50.2009N 13.5888E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
v blízkosti vototeče v SZ části zastavěného území |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Mikulášovice |
obec: |
Mikulášovice |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-734 504 -945 416 |
GPS: |
50.9668N 14.349E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
v blízkosti drobné vodoteče |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Mikulášovice |
obec: |
Mikulášovice |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-733 849 -946 034 |
GPS: |
50.9621N 14.3595E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí nad areálem v Sedlčicích. Plocha povodí kritického bodu 69,43 ha, průměrný sklon 3,783% a podíl orné půdy 92,828 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VJV |
katastr: |
Sedčice |
obec: |
Nové Sedlo |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-808 271 -1 008 120 |
GPS: |
50.3139N 13.4439E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí nad hřbitovem.Plocha povodí krit. bodu 33, 01 ha, průměrný sklon 4,011 % a podíl orné půdy 72,417 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Žabokliky |
obec: |
Nové Sedlo |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-807 237 -1 007 310 |
GPS: |
50.3225N 13.4566E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalová povodeň z polí může ohrozit rodinné domy v severozápadní části Žabokliků (část obce Nové Sedlo). Povodí kritického bodu je 76,02 ha, průměrný sklon 3,965 % a podíl orné půdy 94,497 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VJV |
katastr: |
Žabokliky |
obec: |
Nové Sedlo |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-807 717 -1 007 517 |
GPS: |
50.32N 13.4503E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí. Plocha povodí krit. bodu 76,02 ha, průměrný sklon 3,965 % a podíl orné půdy 94,497 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Žabokliky |
obec: |
Nové Sedlo |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-807 651 -1 007 585 |
GPS: |
50.3195N 13.4514E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polí. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Černochov |
obec: |
Peruc |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-767 301 -1 009 916 |
GPS: |
50.3515N 14.0169E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalové vody koncentrované do Oldřichovy ulice. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSZ |
katastr: |
Peruc |
obec: |
Peruc |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-771 286 -1 010 217 |
GPS: |
50.3438N 13.9621E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polí. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Telce |
obec: |
Peruc |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-771 994 -1 013 627 |
GPS: |
50.3125N 13.9591E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polí. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VSV |
katastr: |
Telce |
obec: |
Peruc |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-772 010 -1 014 167 |
GPS: |
50.3077N 13.9599E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
splachy z polí po cca 120 mm vodních srážek |
|
|
směr hlavního proudění: |
VSV |
katastr: |
Pesvice |
obec: |
Pesvice |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-803 293 -992 007 |
GPS: |
50.4639N 13.4793E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních luk, lesů a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. |
|
Kritický bod č. 11 500 932 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 7,574 %, plocha povodí KB 363,22 ha. |
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Krásný Les v Krušných horách |
obec: |
Petrovice |
ORP: |
Ústí nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-766 534 -963 330 |
GPS: |
50.7671N 13.9341E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních luk, lesů a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. |
|
Kritický bod č. 11 501 086 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 7,874 %, plocha povodí KB 667,51 ha. |
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Krásný Les v Krušných horách |
obec: |
Petrovice |
ORP: |
Ústí nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-767 411 -962 625 |
GPS: |
50.7722N 13.9204E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních lesů, luk, zahrad a z části dálnice D8 vlivem lokálních přívalových dešťů. |
|
Kritický bod č. 11 500 986 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 7,095 %, plocha povodí KB 193,78 ha. |
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Petrovice u Chabařovic |
obec: |
Petrovice |
ORP: |
Ústí nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-763 659 -963 031 |
GPS: |
50.7734N 13.9739E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních luk, lesů a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. |
|
Kritický bod č. 11 500 436 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 9,311 %, plocha povodí KB 541,24 ha. |
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Petrovice u Chabařovic |
obec: |
Petrovice |
ORP: |
Ústí nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-763 060 -960 806 |
GPS: |
50.794N 13.9778E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních luk a lesů vlivem lokálních přívalových dešťů. |
|
Kritický bod č. 11 500 842 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 8,064 %, plocha povodí KB 146,62 ha. |
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Petrovice u Chabařovic |
obec: |
Petrovice |
ORP: |
Ústí nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-763 318 -961 151 |
GPS: |
50.7906N 13.9749E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z okolních luk a zahrad vlivem lokálních přívalových dešťů. |
|
Kritický bod č. 11 500 860 - podíl orné půdy 0,0 %, prům. sklon 7,306 %, plocha povodí KB 211,43 ha. |
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Petrovice u Chabařovic |
obec: |
Petrovice |
ORP: |
Ústí nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-763 515 -962 797 |
GPS: |
50.7757N 13.9754E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod potokem. |
|
Situaci komplikuje zatrubnění. |
směr hlavního proudění: |
VJV |
katastr: |
Povrly |
obec: |
Povrly |
ORP: |
Ústí nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-752 628 -975 555 |
GPS: |
50.6759N 14.1536E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod po cestě. |
|
Ohroženo č.p. 57, 23, 26, 60, č.e. 249 |
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Roztoky nad Labem |
obec: |
Povrly |
ORP: |
Ústí nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-750 077 -974 433 |
GPS: |
50.6891N 14.1871E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítoky v západní části. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Litochovice nad Labem |
obec: |
Prackovice nad Labem |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-763 063 -987 284 |
GPS: |
50.5584N 14.0309E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítoky u železničního viaduktu. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Litochovice nad Labem |
obec: |
Prackovice nad Labem |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-762 821 -987 561 |
GPS: |
50.5562N 14.0348E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožena komunikace a průmyslové objekty splachem z polí. |
|
Výstup studie VÚV |
směr hlavního proudění: |
SSZ |
katastr: |
Roudnice nad Labem |
obec: |
Roudnice nad Labem |
ORP: |
Roudnice nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-746 710 -1 003 996 |
GPS: |
50.4301N 14.292E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
splach z polí, luk a lesa |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Rtyně nad Bílinou |
obec: |
Rtyně nad Bílinou |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-770 979 -981 603 |
GPS: |
50.5988N 13.9088E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
splach z lesa a travních porostů |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Velvěty |
obec: |
Rtyně nad Bílinou |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-772 550 -980 185 |
GPS: |
50.6094N 13.884E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
splach z polí, luk a lesa; průměrný sklon povodí kritického bodu je 10,024 %, podíl orné půdy je 50,815 %, plocha povodí je 75,36 ha |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Velvěty |
obec: |
Rtyně nad Bílinou |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-772 349 -979 340 |
GPS: |
50.6172N 13.8851E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
splach z polí, luk a lesa; plocha povodí kritického bodu je 74,15 ha, průměrný sklon je 8,915 % a podíl orné půdy je 86,132 % |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Velvěty |
obec: |
Rtyně nad Bílinou |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-771 094 -979 832 |
GPS: |
50.6144N 13.9037E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod přes rybník. |
|
Situaci komplikují nekapacitní objekty rybníka. |
směr hlavního proudění: |
VSV |
katastr: |
Dolní Křečany |
obec: |
Rumburk |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-721 577 -948 818 |
GPS: |
50.9523N 14.5379E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z luk. |
|
Situaci komplikuje zatrubnění potoka. |
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Horní Jindřichov |
obec: |
Rumburk |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-718 785 -949 049 |
GPS: |
50.9537N 14.5777E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z luk. |
|
Situaci komplikuje zatrubnění potoka. |
směr hlavního proudění: |
ZJZ |
katastr: |
Horní Jindřichov |
obec: |
Rumburk |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-719 166 -948 855 |
GPS: |
50.9549N 14.572E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalové vody od Nového rybníka. |
|
Situaci komplikuje zatrubnění Lučního potoka. |
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Rumburk |
obec: |
Rumburk |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-719 355 -948 321 |
GPS: |
50.9594N 14.5683E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod od Kampeličky. |
|
Ohroženo č.p. 50 |
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Radejčín |
obec: |
Řehlovice |
ORP: |
Ústí nad Labem |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-765 056 -983 521 |
GPS: |
50.5893N 13.9955E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok extravilánových vod od hradu na náves. |
|
Vybudován protipovodňový příkop. |
směr hlavního proudění: |
VJV |
katastr: |
Slatina pod Hazmburkem |
obec: |
Slatina |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-764 997 -1 001 313 |
GPS: |
50.431N 14.0319E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalové vody stékají z polí směrem k intravilánu. Terén zajišťuje včasné vsakování, dochází tedy pouze k podmáčení a nejsou ohroženy žádné objekty. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Slavětín nad Ohří |
obec: |
Slavětín |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-775 312 -1 009 377 |
GPS: |
50.3461N 13.9044E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalové vody stékají z polí směrem k intravilánu. Terén zajišťuje včasné vsakování, dochází tedy pouze k podmáčení a nejsou ohroženy žádné objekty. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Slavětín nad Ohří |
obec: |
Slavětín |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-775 603 -1 009 376 |
GPS: |
50.3457N 13.9004E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalové vody stékají z polí směrem k intravilánu. Terén zajišťuje včasné vsakování, dochází tedy pouze k podmáčení a nejsou ohroženy žádné objekty. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Slavětín nad Ohří |
obec: |
Slavětín |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-774 724 -1 009 283 |
GPS: |
50.3477N 13.9124E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalové vody stékají z polí směrem k intravilánu. Terén zajišťuje včasné vsakování, dochází tedy pouze k podmáčení a nejsou ohroženy žádné objekty. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Slavětín nad Ohří |
obec: |
Slavětín |
ORP: |
Louny |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-774 355 -1 009 111 |
GPS: |
50.3497N 13.9172E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí nad žel. zastávkou Tvršice. Plocha povodí kritického bodu je 97,36 ha. Podíl orné půdy 82,334 %, průměrný sklon plochy 4,194 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Tvršice |
obec: |
Staňkovice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-797 120 -1 006 675 |
GPS: |
50.3416N 13.5958E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku a sedimentaci splavenin. Ohroženo několik přilehlých objektů. Kritický bod 11500939: průměrný sklon 16,489 %, podíl orné půdy 0 %, plocha povodí 183,580 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Kopec |
obec: |
Staré Křečany |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-730 075 -948 261 |
GPS: |
50.9469N 14.417E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku a sedimentaci splavenin. Ohroženo několik přilehlých objektů. Kritický bod 20400207: průměrný sklon 9,246 %, podíl orné půdy 0,420 %, plocha povodí 60,180 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VJV |
katastr: |
Panský |
obec: |
Staré Křečany |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-726 526 -948 305 |
GPS: |
50.9509N 14.4671E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku a sedimentaci splavenin. Ohroženo několik přilehlých objektů. Kritický bod 20400084: průměrný sklon 8,705 %, podíl orné půdy 0,002 %, plocha povodí 117,990 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Staré Křečany |
obec: |
Staré Křečany |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-725 409 -949 665 |
GPS: |
50.9401N 14.4855E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách dochází ke koncentraci povrchového odtoku a sedimentaci splavenin. Ohroženo několik přilehlých objektů. Kritický bod 20400051: průměrný sklon 6,979 %, podíl orné půdy 0,351 %, plocha povodí 294,580 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Staré Křečany |
obec: |
Staré Křečany |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-723 659 -948 353 |
GPS: |
50.954N 14.5076E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
splachy z polí po přívalových deštích |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Strupčice |
obec: |
Strupčice |
ORP: |
Chomutov |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-799 572 -992 430 |
GPS: |
50.4651N 13.5321E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z lesa. |
|
Ohrožen č.p. 9. |
směr hlavního proudění: |
VSV |
katastr: |
Leská |
obec: |
Třebívlice |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-774 731 -994 612 |
GPS: |
50.4782N 13.8827E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
při přítoku přívalových vod může dojít k ucpání propustku u Klučckého potoka a následnému zaplavení přilehlých domů. Plocha povodí krit, bodu 616,22 ha, průměrný sklon 13,242 a podíl orné půdy 17,125 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Nečemice |
obec: |
Tuchořice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-795 460 -1 018 050 |
GPS: |
50.2427N 13.6423E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polí/lesů do místního potoka. Plocha povodí krit. bodu 148,75 ha, průměrný sklon 11,817 % a podíl orné půdy 34,537 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Nečemice |
obec: |
Tuchořice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-795 816 -1 018 349 |
GPS: |
50.2395N 13.638E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přítoku přívalových vod mohou být ohroženy rodinné domy v jižní části Nečemic (část obce Tuchořice). Plocha povodí 210,77 ha, průměrný sklon 12,018 % a podíl orné půdy 28,636 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Nečemice |
obec: |
Tuchořice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-795 614 -1 018 353 |
GPS: |
50.2398N 13.6408E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalové povodni mohou být ohroženy chatky u Klučečckého potoka. Plocha povodí krit. bodu 118,15 ha, průměrný sklon 14,759 % a podíl orné půdy 8,733 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Nečemice |
obec: |
Tuchořice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-794 228 -1 017 669 |
GPS: |
50.2477N 13.6586E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Ohrožení obce Tuchořice přívalovou povodní postupující z jižní části. Plocha povodí 574,76 ha, průměrný sklon 11,109 % a podíl orné půdy 39,815 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Tuchořice |
obec: |
Tuchořice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-793 381 -1 012 953 |
GPS: |
50.2907N 13.6606E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polních tratí. Plocha povodí 43,26 ha, průměrný sklon 9,516 % a podíl orné půdy 99,534 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Tuchořice |
obec: |
Tuchořice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-793 061 -1 013 607 |
GPS: |
50.2854N 13.6664E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod u místní časti Brusov. Kritický bod 11200002: prům. sklon 13,395 %, podíl orné půdy 0 % a plocha povodí 527,420 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Brusov |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-741 713 -982 328 |
GPS: |
50.6293N 14.3197E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z luk a lesů od Mukařova. Kritický bod 11200016: prům. sklon 9,971 %, podíl orné půdy 0 % a plocha povodí 211,910 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Brusov |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-742 181 -981 331 |
GPS: |
50.6376N 14.3112E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach ze svahů vrchů Sedlo, Malé Sedlo a Hradec do údolí Červeného potoka. Kritický bod 11204070: prům. sklon 15,938 %, podíl orné půdy 0,537 a plocha povodí 827,520 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Dolní Vysoké I |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-743 802 -984 958 |
GPS: |
50.6033N 14.2956E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z povodí Pohorského potoku. Kritický bod 11200044: prům. sklon 14,039 %, podíl orné půdy 0 % a plocha povodí 155,580 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Konojedy u Úštěku |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-739 772 -982 717 |
GPS: |
50.6282N 14.3476E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalová povodeň může přijít do místní časti Konojedy ze svažité lokality S od č. p. 31. Jedná se o převážně o lesní a zemědělské pozemky. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Konojedy u Úštěku |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-739 237 -982 114 |
GPS: |
50.6342N 14.3539E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach z polí od obce Tuhaň (Středočeský kraj). Kritický bod 11202178: prům. sklon 6,320 %, podíl orné půdy 85,396 % a plocha povodí 102,370 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Robeč |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-735 707 -993 356 |
GPS: |
50.5385N 14.425E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach z polí a lesů od Kalovic a Rašovic. Kritický bod 11202176: prům. sklon 8,878 %, podíl orné půdy 61,799 % a plocha povodí 619,590 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSZ |
katastr: |
Robeč |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-735 600 -993 076 |
GPS: |
50.5411N 14.426E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polí od severozápadu k objektu č. p. 15. Kritický bod 11202177: prům. sklon 6,033 %, podíl orné půdy 89,164 % a plocha povodí 74,970 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Robeč |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-735 975 -993 016 |
GPS: |
50.5412N 14.4206E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z přilehlých polí. |
|
|
směr hlavního proudění: |
Z |
katastr: |
Rochov u Tetčiněvsi |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-741 307 -991 421 |
GPS: |
50.5488N 14.343E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach z lesů a polí severozápadně od Tetčiněvsi. Kritický bod 11202301: prům. sklon 15,314 %, podíl orné půdy 40,672 % a plocha povodí 69,610 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Tetčiněves |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-741 123 -990 067 |
GPS: |
50.5611N 14.343E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splach z povodí Novotýnského a následně i Červeného potoka. Kritický bod 11202118: prům. sklon 9,469 %, podíl orné půdy 26,751 a plocha povodí 770,450 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SZ |
katastr: |
Úštěk |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-741 104 -987 348 |
GPS: |
50.5853N 14.338E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polí od Starého Týna. Kritický bod 11202115: prům. sklon 5,403 %, podíl orné půdy 83,538 a plocha povodí 188,150 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSZ |
katastr: |
Úštěk |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-740 116 -987 073 |
GPS: |
50.589N 14.3513E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod od obce Střížovice. Kritický bod 11200893: prům. sklon 11,774 %, podíl orné půdy 69,990 % a plocha povodí 115,450 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VJV |
katastr: |
Vědlice |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-741 324 -994 066 |
GPS: |
50.5252N 14.3479E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z cesty a splachy z polí. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Vědlice |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-741 118 -993 353 |
GPS: |
50.5318N 14.3494E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod z polí a lesů od Julčína. Kritické body 11200890 a 11200889. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Vědlice |
obec: |
Úštěk |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-740 999 -993 825 |
GPS: |
50.5278N 14.352E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách dochází v důsledku nedostatku vhodných vodotečí k vyplavování obytných budov. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JZ |
katastr: |
Varnsdorf |
obec: |
Varnsdorf |
ORP: |
Varnsdorf |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-715 125 -952 881 |
GPS: |
50.9239N 14.6366E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových srážkách dochází k vybřežení Zaječického potoka a následně k zatopení a ohrožení nemovitostí, které sousedí s vodním tokem. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Varnsdorf |
obec: |
Varnsdorf |
ORP: |
Varnsdorf |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-718 097 -954 525 |
GPS: |
50.9057N 14.5978E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalová povodeň z polí může ohrozit rodinné domy u silnice č. III/2515. Povodí kritického bodu je 42,71 ha, průměrný sklon 3,861 % a podíl orné půdy 97,478 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VSV |
katastr: |
Velemyšleves |
obec: |
Velemyšleves |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-797 903 -1 000 605 |
GPS: |
50.3946N 13.5723E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stékání přívalových vod od místní komunikace k domům pod cestou. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Karlovka |
obec: |
Velká Bukovina |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-735 010 -970 509 |
GPS: |
50.7428N 14.3907E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Splachy z pole pod místní komunikací níže k domům. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Karlovka |
obec: |
Velká Bukovina |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-734 741 -970 432 |
GPS: |
50.7438N 14.3943E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stékání vody z polí jižním směrem do intravilánu obce. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Velká Bukovina |
obec: |
Velká Bukovina |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-735 449 -971 170 |
GPS: |
50.7363N 14.3858E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stékání vody z polí východním směrem do intravilánu obce. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Velká Bukovina |
obec: |
Velká Bukovina |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-735 701 -971 623 |
GPS: |
50.732N 14.3832E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Tok přívalových vod ze svahu k domům nad cestou. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Velká Bukovina |
obec: |
Velká Bukovina |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-735 244 -971 730 |
GPS: |
50.7316N 14.3898E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Kritický bod 11401764: průměrný sklon 9,378 %, podíl orné půdy 73,790 % a plocha povodí 73,350 ha. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Velká Bukovina |
obec: |
Velká Bukovina |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-734 943 -971 680 |
GPS: |
50.7324N 14.3939E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stékání přívalových vod z vrchů v okolí silnice II/261 po obou stranách do severní části obce - zatopení sklepů a místních komunikací - nános splavenin |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Velké Žernoseky |
obec: |
Velké Žernoseky |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-760 599 -989 343 |
GPS: |
50.5432N 14.0694E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Verneřice splach z polí z lokality pod Božím Vrchem |
|
|
směr hlavního proudění: |
JJV |
katastr: |
Verneřice |
obec: |
Verneřice |
ORP: |
Děčín |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-743 244 -978 094 |
GPS: |
50.6651N 14.29E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok extravilánových vod podél cesty od Radostic. |
|
|
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Vchynice |
obec: |
Vchynice |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-764 823 -992 609 |
GPS: |
50.5087N 14.0169E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Plocha sběrného povodí 0,371 km2, průměrný sklon 12,66 %. U železniční stanice Mikulášovice dolní nádraží. |
|
Místo bylo identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. |
směr hlavního proudění: |
SV |
katastr: |
Vilémov u Šluknova |
obec: |
Vilémov |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-734 927 -943 358 |
GPS: |
50.9846N 14.339E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Plocha sběrného povodí 0,398 km2, průměrný sklon 14,39 %. Soustava rybníků nad požární nádrží. |
|
Místo bylo identifikováno na základě provedeného zpřesněného hydrologického modelování dle Metody tzv. kritických bodů. |
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Vilémov u Šluknova |
obec: |
Vilémov |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-735 216 -942 198 |
GPS: |
50.9946N 14.3327E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Vlivem ucpání splaveninami zatrubnění potoka Vilémov může dojít k povrchovému toku skrz intravilán obce Vilémov. |
|
V minulosti došlo při zvýšeném srážkovém úhrnu k soustředěnému povrchovému odtoku, který způsobil ucpání splaveninami zatrubnění Místního potoka Vilémov. |
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Vilémov u Šluknova |
obec: |
Vilémov |
ORP: |
Rumburk |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-735 617 -942 156 |
GPS: |
50.9945N 14.327E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod do areálu skladů. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Vlastislav |
obec: |
Vlastislav |
ORP: |
Lovosice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-768 853 -992 864 |
GPS: |
50.5013N 13.9612E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
pod lesem |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Mukoděly |
obec: |
Vroutek |
ORP: |
Podbořany |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-814 050 -1 026 098 |
GPS: |
50.1463N 13.4015E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
u zemědělského objektu |
|
|
směr hlavního proudění: |
SSV |
katastr: |
Vesce u Drahonic |
obec: |
Vroutek |
ORP: |
Podbořany |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-820 155 -1 023 856 |
GPS: |
50.158N 13.3123E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
pod Kapucínským vrchem |
|
|
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Vidhostice |
obec: |
Vroutek |
ORP: |
Podbořany |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-815 753 -1 024 865 |
GPS: |
50.155N 13.3753E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Povodí bezejmenného potoka (IDVT 10235078) poblíž intravilánu Všechlap u č.p. 46. Průměrný sklon 7,88 %, podíl orné půdy 74,09 % a plocha povodí kritického bodu činí 233,5 ha. |
|
Povodí bezejmenného potoka poblíž intravilánu Všechlap u č.p.46, průměrný sklon 7,88 %, podíl orné půdy 74,09 % a plocha povodí kritického bodu činí 233,5 ha. |
směr hlavního proudění: |
S |
katastr: |
Zabrušany |
obec: |
Zabrušany |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-779 050 -979 507 |
GPS: |
50.607N 13.7918E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
|
|
č.p. 20 |
směr hlavního proudění: |
JJZ |
katastr: |
Žalany |
obec: |
Žalany |
ORP: |
Teplice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-771 190 -982 531 |
GPS: |
50.5903N 13.9078E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Stékání přívalových vod z vrchu Ve Vinicích na silnici III/24716 směrem k ZŠ Žalhostice. |
|
|
směr hlavního proudění: |
J |
katastr: |
Žalhostice |
obec: |
Žalhostice |
ORP: |
Litoměřice |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-759 889 -990 808 |
GPS: |
50.531N 14.0822E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalových vod ze zemědělských pozemků do místní části Radíčeves |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Radíčeves |
obec: |
Žatec |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-804 052 -1 011 211 |
GPS: |
50.2921N 13.5089E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přítok přívalové povodně od obce Nové Sedlo, zde může dojít k ohrožení budov v jižní části obce, dále může dojít k zaplavení zahrádkáře kolonie u řeky Ohře. Plocha povodí krit. bodu 383, 58 ha, průměrný sklon 3,732 % a podíl orné půdy 84, 786 %. |
|
|
směr hlavního proudění: |
V |
katastr: |
Žatec |
obec: |
Žatec |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-803 189 -1 005 711 |
GPS: |
50.3422N 13.5094E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Při přívalových povodních dochází k zaplavení místních zahrad kolem toku Hutná. |
|
|
směr hlavního proudění: |
VJV |
katastr: |
Hořetice u Žiželic |
obec: |
Žiželice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-802 982 -1 001 364 |
GPS: |
50.3811N 13.5032E (mapy.com) |
|
|
popis ohrožení: |
Přívalová povodeň může ohrozit rodinné domy v severní části Stroupeče (část obce Žíželice). Povodí kritického bodu je 223,68 ha, průměrný sklon 4,443 % a podíl orné půdy 89,629%. |
|
|
směr hlavního proudění: |
JV |
katastr: |
Stroupeč |
obec: |
Žiželice |
ORP: |
Žatec |
kraj: |
Ústecký kraj |
S-JTSK: |
-803 793 -1 003 989 |
GPS: |
50.3567N 13.4975E (mapy.com) |
Tabulka obsahuje 271 záznam, byla aktualizována z databáze dne 22.05.2026
stránka p__blesk.htm aktualizována: 09.01.2025, publikována: 22.05.2026