|
<< Klikněte pro zobrazení obsahu >> [Úvodní stránka] Věcná část > Stupně povodňové aktivity > Stanovení směrodatných limitů pro SPA podle vodních stavů v hlásných profilech |
SPA vyhlašují povodňové orgány většinou na základě dosažení směrodatných limitů, vyjádřených vodními stavy nebo průtoky v hlásných profilech. Tyto směrodatné limity platí pro určitý úsek vodního toku (povodňový úsek), ke kterému je hlásný profil přiřazen.
Přehled stupňů povodňové aktivity v hlásných profilech kategorie A a B
tok |
kategorie: název |
profil ID |
stupeň |
stav |
průtok |
ORP |
|---|---|---|---|---|---|---|
Bílina: ř. km 3,8 |
A: Trmice |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
170 |
16,6 |
Ústí nad Labem |
2. SPA |
190 |
22,6 |
||||
3. SPA |
230 |
37 |
||||
Jílovský p.: ř. km 14 |
B: Libouchec |
|
1. SPA |
100 |
|
Ústí nad Labem |
2. SPA |
140 |
|
||||
3. SPA |
170 |
|
||||
Labe: ř. km 836,65 |
A: Mělník |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
400 |
815 |
Mělník |
2. SPA |
500 |
1 190 |
||||
3. SPA |
550 |
1 410 |
||||
Labe: ř. km 765,96 |
A: Ústí nad Labem |
stav: ověřený ČHMÚ |
1. SPA |
450 |
810 |
Ústí nad Labem |
2. SPA |
530 |
1 040 |
||||
3. SPA |
600 |
1 260 |
úsek: |
Koštov - Trmice |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
170 |
16,6 |
2. SPA: |
190 |
22,6 |
3. SPA: |
230 |
37 |
popis: |
u lávky pro pěší, levý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Ústí nad Labem |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Trmice |
|
ORP: |
Ústí nad Labem |
|
S-JTSK: |
-763 382 -977 291 |
|
GPS: |
50.6469N 14.0064E (mapy.com) |
|
|
|
|
úsek: |
celý tok |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
100 |
|
2. SPA: |
140 |
|
3. SPA: |
170 |
|
popis: |
celý tok |
|
poznámka: |
Profil byl vyřazen z operativních hlásných profilů |
|
provozovatel: |
OÚ Libouchec |
|
obec: |
Libouchec |
|
ORP: |
Ústí nad Labem |
|
S-JTSK: |
-759 199 -965 347 |
|
GPS: |
50.7585N 14.0411E (mapy.com) |
|
úsek: |
Labe od ústí Vltavy po ústí Ohře |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
400 |
815 |
2. SPA: |
500 |
1 190 |
3. SPA: |
550 |
1 410 |
popis: |
pod starým silničním mostem, pravý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Mělník |
|
ORP: |
Mělník |
|
S-JTSK: |
-735 349 -1 014 303 |
|
GPS: |
50.3523N 14.4701E (mapy.com) |
|
|
|
|
úsek: |
od ústí Ohře po státní hranici |
|
ID profilu: |
||
dokumentace: |
||
|
[cm] |
[m3/s] |
1. SPA: |
450 |
810 |
2. SPA: |
530 |
1 040 |
3. SPA: |
600 |
1 260 |
popis: |
čerpací stanice Vaňov, ca 220 m nad mostem, levý břeh |
|
provozovatel: |
ČHMÚ Praha |
|
stav: |
||
|
||
obec: |
Ústí nad Labem |
|
ORP: |
Ústí nad Labem |
|
S-JTSK: |
-760 748 -976 882 |
|
GPS: |
50.6539N 14.0425E (mapy.com) |
|
|
|
|
Záznamy jsou tříděny podle názvu toku, dále sestupně podle staničení (říční kilometry) a pokud není staničení uvedeno, tak podle názvu profilu. Kompletní údaje jsou k dispozici ve výpisu z databáze.
Evidenční listy hlásných profilů jsou k dispozici v samostatném adresáři lokální instalace plánu a v tiskové sestavě tvoří samostatnou přílohu. Aktualizaci evidenčních listů si uživatel zajišťuje samostatně.
Tabulka obsahuje 4 záznamy, byla aktualizována z databáze dne 27.10.2025
Poznámka: nová kilometráž na Labi hlásný profil 236 – Ústí nad Labem: 765,30
Další informace: Hlásné profily
stránka b_spa_limity.htm aktualizována: 09.01.2025, publikována: 25.12.2025